Inflacja strefy euro potwierdzona na rekordowi wysoko w listopadzie przez Reuters

Inflacja strefy euro potwierdzona na rekordowi wysoko w listopadzie przez Reuters

Inflacja strefy euro potwierdzona na rekordowi wysoko w listopadzie przez Reuters

© Reuters. Plik Zdjęcie: Ludzie z maskami ochronnymi i bez spacery po ulicy podczas zakupów jako rozprzestrzenianie się choroby Coronavirus (Covid-19) trwa w Amsterdamie, Holandia 7 października 2020. Reuters / Eva Plevier / Plik Photo

Bruksela (Reuters) – Euro Inflacja strefowa doprowadziła do najwyższego stawki na rejestrację w listopadzie, Urzędu Unia Europejska Urzędu Urzędu Statystycznego Eurostat potwierdził w piątek, z ponad połową wzrostu ze względu na spike w cenach energii.

Eurostat wspomniana inflacja w 19 krajach dzielących euro wzrosła do 4,9%, roczniaka przegrana w kolejce z wcześniejszym szacunkiem Eurostatu. Miesiąc miesiąc, wzrost został zmieniony do 0,4% od wcześniej zgłoszonego 0,5%.

EBC chce zachować inflację na 2,0% w stosunku do średnim okresu i wielokrotnie wspomniano, że przepływ inflacyjny jest tymczasowy. Bank oczekuje wzrostu cen w ciągu 2022 r., Ale przyznał, że potrwa to dłużej niż początkowo się spodziewane.

Rozbicie całego roku suma, droższa energia dodatkowa 2,57 punktów procentowych do inflacji, usługi 1.16 Punkty, non-energia Towary przemysłowe 0,64 Punkty i żywność, alkohol i tytoń Dalsze 0,49 punktów, powiedział Eurostat.

bez lotnej energii i nieprzetworzone ceny żywności, środek EBC wzywa inflację podstawową, ceny wzrosły o 0,1% w miesiącu za 2,6% rok do roku.

Nawet węższa miara, spojrzała na wielu ekonomistów, która również wyklucza alkoholu i tytoń wykazały ceny niezmienione w miesiącu, a także o 2,6% od roku wcześniej.

W przypadku wydania Eurostatu kliknij:

http://ec.europa.eu/eurostat/news/news-releases