Banki państwowe Turcji pomagają utrzymać Lira na płasko przed wizytą w Pence

Banki państwowe Turcji pomagają utrzymać Lira na płasko przed wizytą w Pence

Banki państwowe Turcji pomagają utrzymać Lira na płasko przed wizytą w Pence

ANKARA (Reuters)-lira turecka była płaska w czwartek, jak jego banki państwowe nadal wycisnąć offshore rynki swap do wspierania waluty, przed spodziewanym wysokim poziomie USA rozmowy w Ankarze nad tureckim wwojeniem wojskowym w północno-wschodniej Syrii.

Wiceprezydent USA Mike Pence i sekretarz stanu Mike Pompeo miały przyjechać w Turcji w czwartek, aby wezwać Turecki prezydent Tayyip Erdogan zadeklarować zawieszenie broni.

Lira ma do tej pory wzruszył się z USA sprzeciw wobec swoich ataków na milicję kurdyjski YPG, a nawet zyskał ziemię po Waszyngtonie usankcjonowane niektórych ministrów Turcji i ministerstw, wędrował taryf taryfy i zawieszone rozmowy handlowe.

Przed rozmowach, lira obrocie w 5,8970 w stosunku do dolara w 0708 GMT, nieco słabsze niż w środę blisko 5,8885.

Waluta straciła około 30% jego wartości w kryzysie w zeszłym roku, który został wywołał w części przez USA dyplomatycznych szczepów, sankcji i taryf. W tym roku jest wyłączony 11% jako więzi napięte ponownie nad Syrią i Turcji zakupu rakiet rosyjskich.

Tureckie banki państwowe wkroczyli do wsparcia waluty, sprzedaży dolarów od czasu ataku Syrii rozpoczął się w zeszłym tygodniu. Trzy bankierów powiedział kredytodawców również nadal wycisnąć offshore FX rynku swap w czwartek, kontynuując operację, która rozpoczęła się wcześniej w tym tygodniu. [

“Tendencja tureckich banków do dostarczania Lira na rynku swap jest prawie do zera, z wyjątkiem wcześniej ustalonych obowiązków i zaległych kwot”, powiedział Starszy bankier, który odmówił nazwy.

We wtorek, USA Oskarżyciele oskarżeni tureckiego pożyczkodawcy państwowego Halkbank z udziału w systemie wielomiliarowym dolara do uniknięcia USA sankcji nałożonych na Iran.

Podczas gdy Bank powiedział akt oskarżenia wyniósł jeszcze więcej sankcji, Ankara unikać dokonywania wyraźnego połączenia do czwartku, kiedy minister sprawiedliwości Turcji podobno powiedział, że to “kwestia szantażu politycznego.”

“Możemy powiedzieć jasno, że w oparciu o okoliczności i terminy, to absolutnie nie ma podstawy prawnej,” Abdulhamit GUL powiedział, zgodnie z własnością państwa Anadolu.

Interwencji banku Państwa echem działań podjętych w marcu, kiedy swap rynku Squeeze krótko wysłał koszt overnight Lira pożyczek rosnących w przeszłości 1 000%. Stała na 16,6% w 0730 GMT, z bliska 17,3% w środę.

Banki państwowe również wszedł do sprzedaży dolarów w marcu, kiedy Lira krótko Tumbled, a przedsiębiorcy mówili, że interweniowali ponownie w ciągu ostatnich dwóch tygodni, wydając miliardy dolarów.

Wszczepienie Turcji do północno-wschodniej Syrii mogłoby zagroził ożywieniu gospodarki przed recesją, która rozpoczęła się po ubiegłorocznym kryzysie, wysyłając bezrobocie do rekordowo wysokich tonów.

Urzędnik budżetowy powiedział w czwartek, Turcja może zwiększyć wydatki w przyszłym roku dla operacji wojskowych i mieszkań uchodźców w proponowanej Syrii “bezpiecznej strefy”.