Indyjscy rolnicy wzmacniają strony protestacyjne do oznaczania roku demonstracji przez Reuters

Indyjscy rolnicy wzmacniają strony protestacyjne do oznaczania roku demonstracji przez Reuters

Indyjscy rolnicy wzmacniają strony protestacyjne do oznaczania roku demonstracji przez Reuters

przez Mayank Bhardwaj

New Delhi (Reuters) – Dziesiątki tysięcy indyjskich rolników maszerowanych przez noc, aby wzmocnić protestujących kolegów obozowujących na obrzeżach kapitałowej New Delhi, aby zaznaczyć rok przedłużonego demonstracji w stosunku do trzech przepisów gospodarskich w ubiegłym roku.

Dokładnie zakończenie najdłużej działających protestarzy rolników, które ocynkowane hodowcy w całym kraju, premier Narendra Modi w zeszłym tygodniu ukłonił się popytem protestujących, aby uchylić kontrowersyjne przepisy wprowadzone we wrześniu 2020 r.

MODI, uderzając notatkę pojednawczą, Obiecany jego rząd uchyliłby prawa w nowej sesji Parlamentu, rozpoczynając w przyszłym tygodniu.

rolników obchodził rekolekcje, ale powiedział, że protest zostanie wywołany tylko, gdy Parlament uchylił prawa i rząd obiecany przepisy, które zapewniłyby państwowe minimalne ceny wsparcia (MSP) dla wszystkich produktów, nie tylko ryż i pszenica.

“Rolnicy z całego kraju osiągnęli kempingi, aby świętować jeden rok naszego historycznego protestu”, powiedział Rakesz Tikait, wybitny lider Bharatiya Kisan Union, jednego z największych związków rolników.

“Dziękujemy rządowi za decyzję o uchyleniu przepisów, ale nasz protest będzie kontynuowany, dopóki nie będzie decyzja w sprawie MSP dla wszystkich upraw. Wymagamy również komisji, która powinniśmy zajrzeć do naszych innych wymagań, takich jak przyjęcie przypadków prawnych przeciwko rolnikom . ”

Obecnie rząd kupuje głównie ryż i pszenicę na MSP, ale korzyści netto bezpieczeństwa ledwo obejmują 6% milionów rolników Indii.

Tikait powiedział, że prawie 700 rolników straciło życie podczas protestu, a rząd musi ogłosić odszkodowania dla ich rodzin.

Dziesiątki tysięcy protestujących, w tym wielu starszych hodowców i kobiet Rolnicy siedzili w obozowiskach przez ostatni rok, odważając palącą lato, fryrrrid zimą i ciężką drugą falę zakażeń Coronavirus.

W ciągu kilku miesięcy główne strony protestacyjne przybyły przypominać półtrwały osady, pełne z kuchni społeczności, fryzjerskie i dość dobrze wyposażonego szpitala z lekarzem na miejscu.

.