Indonezja wrzesień nadwyżka handlowa bije szacunki na silnych towarów przez Reuters

Indonezja wrzesień nadwyżka handlowa bije szacunki na silnych towarów przez Reuters

Indonezja wrzesień nadwyżka handlowa bije szacunki na silnych towarów przez Reuters

© Reuters. Plik Plik: Pracownik stoi na kontenerze w Tanjung Priok Port w Dżakarta, Indonezja, 11 stycznia 2021. Reuters / Willy KurniaWan

przez Gayatri Suroyo i Fransiska Nangoy

Dżakarta (Reuters) – Września września Indonezja była większa niż oczekiwano Eksport wzrósł z tyłu rozwijających się cen towarów, dane rządowe wykazywały w piątek, cementowanie ma nadzieję na szybki ożywienie gospodarcze.

Kraj bogaty na zasoby zarezerwowało nadwyżkę wrześniowej transakcji w wysokości 4,37 mld USD, pokazały dane z biura statystycznego kraju. To było powyżej mediany oszacowania w wysokości 3,84 mld USD, według analityków analityków ankietowanych wcześniej przez Reuters.

Indonezja odnotowała odpowiedniej wysoką nadwyżkę w wysokości 4,74 mld USD w sierpniu. Opublikował nadwyżkę handlową co miesiąc od maja 2020.

analityków powiedział, że solidny eksport powinien poduszkować skutek ekonomiczny indonezji niszczącego 19 fala w trzecim kwartale.

Nadwyżka handlowa pomoże również największą gospodarkę Azji Południowo-Wschodniej zawęzić jego deficyt konta bieżącego, co stanowiło mniej podatny na rynek finansowy w zakresie odpływów kapitałowych i umożliwienia banku centralnego utrzymania pomieszczenia polityki pieniężnej na dłużej.

“Nadwyżka jest nadal duża ze względu na gwałtowny wzrost cen towarów, co jest pozytywne dla naszej gospodarki i próba płynności (Płynność (Dollar)” – powiedział Fakhrul Fulvian, główny ekonomista w Timegah Sekuritas.

“Oznacza to, że bank Indonezja zachowa stóp procentowych w przyszłym tygodniu” – dodał, odnosząc się do centralnego posiedzenia polityki bankowej zaplanowaną na miejscu od poniedziałku do wtorku. Oczekuje się, że indonezja bankowa

ma utrzymywać główne stawki polityki niezmienione do trzeciego kwartału 2022 r., Według nowego ankiety Reuters.

września eksport wzrosła o 47,64% do 20,60 miliarda dolarów z roku wcześniejszego, W porównaniu z 51.57% prognozą wzrostu ankiety.

przesyłek węgla i miedzi pozostawała silna, każda rośnie ponad 160%, a zagraniczna sprzedaż produktów oleju palmowego, stali i oleju i gazu również zarejestrował wysoki wzrost.

września importu wzrosła o 40,31% do 16,23 mld USD, w porównaniu z 50% prognozą sondażu, z przywozem towarów konsumpcyjnych, przy czym przywoziem towarów konsumenckich przewyższający prawie 60%.

.