INDONEZJA 2019 Niszczenie pożaru lasowe znacznie gorsze niż oficjalne szacunki – studium przez Reuters

INDONEZJA 2019 Niszczenie pożaru lasowe znacznie gorsze niż oficjalne szacunki - studium przez Reuters

INDONEZJA 2019 Niszczenie pożaru lasowe znacznie gorsze niż oficjalne szacunki – studium przez Reuters

© Reuters. Plik Photo: Motocyklista napędza na drodze przez ziemię zniszczoną przez pożary lasów w pobliżu Banjarmasin w południowej prowincji Kalimantan, Indonezja, 29 września 2019 r. Reuters / Willy Kurniwan

przez Fathin Ungku

Singapur (Reuters) – Dewastawne pożary lasu w Indonezji w 2019 roku Spalił prawie dwa razy więcej ziemi, jak oficjalnie zgłoszono, zgodnie z niedawnym badaniem, podnosząc obawy wśród kampanii środowiskowych nad przejrzystością rządu w zakresie wylesiania.

Kraj Azji Południowo-Wschodniej, który ma największe lasy deszczowe poza Amazonką (NASDAQ: AMZN) i Kongo, zrównali duże obłoki ziemi, aby pomieścić jego palmy, pulpy i przemysł papierniczy.

Fires w 2019 r. Kocepted Indonezja i region z Haze, powodując, że 900 000 osób do zgłaszania chorób oddechowych i kosztuje 5,2 mld USD strat, The World Bank powiedział https://www.reuters.com/article/us-indonesia-environment- iduskbn1yf0fj.

Badanie opublikowane w systemie Earth Data Data Journal w listopadzie 3,1 mln hektarów (7,7 mln akrów) zostały spalone w 2019 r. – obszar większy niż Belgia – w porównaniu do 1,6 miliona hektarów zgłaszanych przez Ministerstwo Leśne.

“Obserwowaliśmy większy obszar uszkodzony niż oficjalne szacunki, ponieważ technologia przełomowa umożliwiła nam wykryć więcej małych oparzeń i bardziej dużych,” jeden z autorów badań, David Gaveau, powiedział Reuters.

“Użyliśmy lepszych danych satelitarnych, uczenia maszynowego i Google (Nasdaq: Googl) Super-komputery”.

Niemniej jednak, zgodnie z oficjalnymi danymi, badanie stwierdzono, że szybkość wylesiania w Indonezji spadła w ciągu ostatnich czterech lat, choć jego obliczenia różniły się, powiedział Gaveau.

Kiedy Gaveau po raz pierwszy zgłosił swoje ustalenia w grudniu 2019 r. Władze indonezyjskie powiedziały, że jego badania nie były wiarygodne W tym czasie nie był już przeglądany.

Gaveau powiedział, że wysłał najnowsze recenzowane ustalenia do Ministerstwa Środowiska i Leśnictwa.

Urzędnik odpowiedzialny za pożar lasów w Ministerstwie nie odpowiedział natychmiast na prośby z Reuters poszukujących komentarzy.

Ministerstwo wcześniej wspomniało, że zobowiązuje się do zmniejszenia wylesiania, chociaż nie może całkowicie go zatrzymać, gdy jest potrzebna gruntów do rozwojem.

Zamiast tego ma na celu osiągnięcie “zlewu netto węgla” https://www.reuters.com/business/cop/indonesia-says- zwodniki-Reduce-deForestation-not-complety-en-it-2021-11- 05 W sektorze leśnym do 2030 r., Co oznacza, że ​​sektor absorbuje więcej emisji gazów cieplarnianych niż emituje.

Wahyu Perdana, kampania w grupie praw środowiskowych Walhi, wezwała rząd, aby zapewnić przejrzyste informacje o danych wylesionych.

.

“Słabsza przejrzystość będzie miała wpływ na … Egzekwowanie prawa” – powiedziała Perdana. “Słabe egzekwowanie prawa w przypadku pożarów lasów utrudnia tłumienie wylesiania”.

GreenPeace Indonezja Forest Campageigner MSEP Komarudina również wspomniana przejrzystość była ważna, aby uniknąć potencjalnych problemów z międzynarodowymi transferami funduszy dla narodów leśnych w ramach globalnych umów klimatycznych.

.