Indie Wrzesień surowy przywóz trafił 5-miesięczny wysoki jak odbiór aktywności biznesowej przez Reuters

Indie Wrzesień surowy przywóz trafił 5-miesięczny wysoki jak odbiór aktywności biznesowej przez Reuters

Indie Wrzesień surowy przywóz trafił 5-miesięczny wysoki jak odbiór aktywności biznesowej przez Reuters

2/2 © Reuters. Plik Photo: Pracownik jeździ rower w Rafinerii Bharat Petroleum Corporation w Mumbai, 24 kwietnia 2008. Reuters / Park Paranjpe 2/2

(Reuters) – import ropy naftowej Indii we wrześniu trafiły na pięciomiesięczne wysokie, dane rządowe W środę, jako odbiór aktywności gospodarczej i mobilność doprowadziła do wyższego popytu paliwa.

importu ropy naftowej na świecie trzeciego co do wielkości konsumenta naftowego i importera wzrosła o 16% do 17,61 mln ton z roku wcześniej, zgodnie z danymi na stronie internetowej planowania i komórki analizy ropy naftowej.

“Indie września import ropy naftowej wspiął się na najwyższe poziomy od kwietnia, podpisanie, że ponowne otwarcie gospodarki” – powiedział Edward Moya, starszy analityk rynku w Maklerskim Oanda.

“Indyjskie rafinerów Zobacz surowe popyt rygorystyczny, jak podnosi się, a oczekiwania na silny zwrot podróży międzynarodowych w listopadzie.”

Reliance Industries Ltd, operator największego kompleksu rafineryjnego na świecie, przywożył prawie 12% więcej ropy we wrześniu niż w sierpniu.

aktywności fabryki w trzeciej największej gospodarce Azji poprawiło się w zeszłym miesiącu, z odzyskaniem oczekiwanym przez co najmniej kilka miesięcy poparte przez ultrałatną politykę pieniężną.

W okresie miesięcznym import ropy naftowej wzrosła o 1,3% w stosunku do sierpnia.

W tym miesiącu, dane wykazały zużycie paliwa i przepustowość rafinującej ropy naftowej zaznaczały wyżej we wrześniu od poprzedniego miesiąca.

importu produktów naftowych skoczyło około 13% do 3,50 mln ton od roku wcześniejszego, a eksport był o 3%.

z 4,94 mln ton wywozu we wrześniu Diesel nadal posiadał poważny udział w 2,79 mln ton, o 4,5% rok do roku i o 7,3% wyższy od sierpnia.

. Indie posiadają nadwyżki przepustowości rafineryjnych i eksporty wyrafinowane paliwa.

.