Indie August Service działalność rośnie w najszybszym tempie, ponieważ pandemia rozpoczęła się przez Reuters

Indie August Service działalność rośnie w najszybszym tempie, ponieważ pandemia rozpoczęła się przez Reuters

Indie August Service działalność rośnie w najszybszym tempie, ponieważ pandemia rozpoczęła się przez Reuters

© Reuters. Plik Plik: Pracownik sklepu stosuje naklejkę dystansową w sklepie w sklepie w centrum handlowym po ponownym otwarciu przed wybuchem choroby Coronavirus (Covid-19) w Mumbai, Indie, Sierpień, 5, 2020. Reuters / Francis Mascarenhas

Bengaluru (Reuters) – Indie Dominująca branża usługowa powróciła do wzrostu w sierpniu, rozszerzając się w najszybciej tempie, ponieważ pandemia rozpoczęła się, ponieważ przedsiębiorstwa ponownie otworzyły się wśród ulepszonych stawek szczepień, ankieta wykazana w piątek, chociaż firmy nadal obniżyły pracę.

Pomimo wpływu drugiej fali pandemii Covid-19, wzrost gospodarczy Indii osiągnął rekord o 20,1% w kwartale czerwiec, ale analitycy wspomniały zasięg szczepień, pozostaje kluczowy do utrzymania odzyskiwania.

Wskaźnik menedżerów zakupów IHS MarkIT Services wzrosła do 56,7 w sierpniu – jego najsilniejszym tempie, ponieważ pandemia uderzyła w kraj w 202020 r. I znacznie powyżej 50 poziomu oddziela wzrost od skurczu.

Minęło poniżej 50 przez trzy miesiące i było 45,4 lipca.

“Indyjski sektor serwisowy odbił się w sierpniu, prowadzony przez ponowne otwarcie kilku zakładów i ulepszonej pewności siebie z powodu rosnącego zasięgu szczepionki” – powiedział Polyanna de Lima, dyrektor stowarzyszony Ekonomiczny w IHS Markit.

“usługodawcy przewidują lepsze perspektywy, z firmami wskazującymi, że ożywienie gospodarcze może być utrzymywane, jeżeli ograniczenia są nadal zniesione, a można uniknąć dalszych fal zanieczyszczeń.”

Ogólne nowe zamówienia wspiął się na najszybciej od stycznia 2013 r., Ponieważ optymizm osiągnął najwyższy poziom za pięć miesięcy. Nowe zamówienia eksportowe nadal spadały.

, ale zatrudnienie pozostało na terytorium skutkowym dla dziewiątego miesiąca z rzędu, podkreślając słabość na rynku pracy.

trwałe Zakłócenia łańcucha dostaw spowodowane przez pandemię oznaczały koszty wejściowe wzrosły na ich najszybszej stawce od kwietnia i firmy nie były w stanie przejść na niektórych przepięć klientów. Ceny naliczono Rose w najwolniejszym tempie w cztery miesiące.

“Innym niepokojącym aspektem były dowody na to, że presja inflacyjna kontynuowała montaż. Koszty wprowadzania wzrosły w najszybciej w ciągu czterech miesięcy, który przewyższył swoją długoterminową średnią, dodał de Lima.

Chociaż ankieta wskazana inflacja może pozostać poza bank Rezerwowy średnioterminowy cel w Indiach 4% przez pewien czas, analitycy uważają, że prawdopodobieństwo polityki zaostrzenia banku centralnego w nadchodzących miesiącach pozostaje niska, ponieważ koncentruje się na bardziej ekonomicznej wzrost.

Ogólny indeks kompozytowy wzrósł do 55,4 w zeszłym miesiącu od lipca 49.2, znacznie powyżej 50 znaków po raz pierwszy w ciągu czterech miesięcy, jako silny wzrost offsetów w zakresie usług miękki odbicie w produkcji.

.