Indian Farmers Stage Nationwide protesty przeciwko reformom przez Reuters

Indian Farmers Stage Nationwide protesty przeciwko reformom przez Reuters

Indian Farmers Stage Nationwide protesty przeciwko reformom przez Reuters

2/2 © Reuters. Zdjęcie: Rolnicy biorą udział w rajdzie ciągnika, aby protestować przeciwko prawom rolnym z okazji Dnia Republiki Indii w Delhi, Indie, 26 stycznia 2021. Reuters / Duński Siddiqui 2/2

przez Mayank Bhardwaj

New Delhi (Reuters) –Indian rolnicy przeciwni reformy, które mówią, że zagraża ich środki utrzymania odnowiło ich push wbrew zmianom z ogólnokrajowymi protestami w poniedziałek, rok po ustawieniu o liberalizacji sektora zostały wprowadzone.

przez 10 miesięcy dziesiątki tysięcy rolników obozowało na głównych autostradach wokół stolicy, New Delhi, aby sprzeciwić się przepisom w protestach najdłużej działających hodowców przed rządem premiera NARendry Modi.

“Tysiące rolników rozprzestrzeniło się do różnych dzielnic, aby zapewnić pełny strajk ogólnokrajowy, którego celem jest przypominanie rządowi do uchylenia przepisów wprowadzonych do faworyzacji dużych korporacji prywatnych” Rakesh Tikait, lidera wybitnych rolników, powiedział Reuters.

w Noida, nowe centrum satelitarne Delhi, rolnicy skonfrontowali policję i popchnęli je, by przebić się przez barykady. Nie było natychmiastowych raportów o żadnych obrażeniach ani aresztowaniu.

w Gurgaon – kolejne miasto satelitarne w pobliżu głównego lotniska stolicy – rolnicy tgwili się na drodze i zablokowany ruch, podczas gdy protestujący szturmowali do dworca kolejowego na północnych obrzeżach New Delhi, powiedział świadectwo Reuters.

Prawie kilkanaście stron opozycyjnych wspierały protest rolników, aby zwiększyć presję na administrację MODI, aby uchylić prawa. Rynki regulowane przez rząd rynki hurtowe, w których hodowcy są pewni ceny minimalnej.

małych rolników mówią zmiany uczynić je wrażliwymi na konkurencję z dużego biznesu, i że mogliby ostatecznie stracić wsparcia cen dla zszywek, takich jak pszenica i ryż.

Rząd mówi, że reformy oznaczają nowe możliwości i lepsze ceny dla rolników.

Rolnictwo podtrzymuje prawie połowę Indii ponad 1,3 mld osób i stanowi około 15% gospodarki 2,7 biliona dolarów.

przywódców związków rolnych mówią, że ich protesty nie zakłócały służb ratowniczych.

Protesty były ogólnie pokojowe, ale policja i rolnicy starali się w New Delhi w styczniu podczas procesji ciągnika, a jeden protestujący został zabity, a ponad 80 policji zostało rannych.

.