Indeks sektora serwisowego U.S. Hituje rekord wysokości w październiku; Niedobory pogorszenia – ankieta ISM przez Reuters

Indeks sektora serwisowego U.S. Hituje rekord wysokości w październiku; Niedobory pogorszenia - ankieta ISM przez Reuters

Indeks sektora serwisowego U.S. Hituje rekord wysokości w październiku; Niedobory pogorszenia – ankieta ISM przez Reuters

Waszyngtonów (Reuters) – miara aktywności branży usług U.

Instytut Zarządzania Dostawami wspomniano w środę wskaźnik aktywności nieprodukcyjnej sklepieni do czytania 66,7 w zeszłym miesiącu. To było najwyższe, ponieważ seria rozpoczęła się w 1997 roku i poszła za czytanie 61,9 we wrześniu. Czytanie powyżej 50 wskazuje wzrost w sektorze usług, co stanowi ponad dwie trzecie aktywności gospodarczej USA.

ekonomistów ankietowanych przez Reuters prognozowano obramowanie indeksowe do 62.0. Letnia fala zakażeń Coronavirus napędzana przez wariant Delta, zachęcając do większego zużycia usług, takich jak podróże lotnicze i wyżywienie.

Miarę badania nowych zamówień otrzymanych Usługi przedsiębiorstwa wzrosły do ​​rekordu 69.7 w zeszłym miesiącu od 63,5 we wrześniu. Wydatki przenoszą się z towarów do usług, dzięki szczepieniach przeciwko koronavirusowi.

Część o lepszej niż oczekiwano sektorze sektorze wskaźnik odczyty odzwierciedlone dłuższe czasy dostawy. Pomiar ankiety dostaw dostaw przyspieszonych do czytania 75,6 od 68,8 we wrześniu. Czytanie powyżej 50 wskazuje wolniejsze dostawy.

Wydłużenie w czasach dostawy dostawców jest zwykle związany z silną gospodarką i zwiększonym popytem klienta, który byłby pozytywny wkład w indeks nieoprawny ISM. W tym przypadku jednak wolniejsze dostawy dostawców wskazują wieloletnie niedobory związane z pandemią.

, który został podkreślony przez miarę cen w ankiecie, które zapłacili przez branże usługowe, które wyścignął do 82,9 z czytania 77,5 we wrześniu. Dłuższe czasy dostawy i wyższe ceny Lustrzane ustalenia ankiety produkcyjnej ISM opublikowane w poniedziałek i dodano do podpisów, że wysoka inflacja prawdopodobnie nie była tak przejściowa, jak uważa, że ​​rezerwy federalnej.

Rząd zgłosił w zeszłym tygodniu rekordowy wzrost wzrostu płac w trzecim kwartale. Raport we wtorek pokazał wskaźnik pustostanów mieszkaniowych spadł w ostatnim kwartale. Płace i czynsze są najbardziej lepkimi składnikami inflacji.

Fed ma ogłosić w środę, która zacznie zmniejszyć ilość pieniędzy, wtryskuje do gospodarki poprzez miesięczne zakupy obligacji. Inflacja jest drogą powyżej elastycznego celu 2% banku centralnego.

z surowcami i pracą w krótkim dostawie, niedokończona praca w branżach usług nadal stawiała się w październiku. Pandemia ma stracę dynamikę rynku pracy, pozostawiając pracodawców o 10,4 mln pracy, aby wypełnić na koniec sierpnia, nawet jako miliony ludzie są bezrobotni.

Zatrudnienie branży usług ISM Zatrudnienie w branży usług spadło na trzeci prosty miesiąc, choć pozostaje na terytorium rozszerzeń. W stosunku do wartości, która sugeruje, że krajowy wzrost pracy pozostał umiarkowany w październiku po tym, jak pracodawcy zatrudnili najmniejszych pracowników w dziewięciu miesięcy w sierpniu.

Według badania ekonomistów z Reutera, płaca bezgrażeń prawdopodobnie wzrosła o 450 000 miejsc pracy w zeszłym miesiącu po wzrastaniu do 194 000 we wrześniu. Rząd opublikuje październikowy raport o zatrudnieniu w piątek.

.