Igrzysko-Pekin Igrzyska wybuchają życie pod cieniem Covid i konfliktu przez Reuters

Igrzysko-Pekin Igrzyska wybuchają życie pod cieniem Covid i konfliktu przez Reuters

Igrzysko-Pekin Igrzyska wybuchają życie pod cieniem Covid i konfliktu przez Reuters

4/4 © Reuters. Russian Prezydent Vladimir Putin uczęszcza na spotkanie z chińskim prezydentem Xi Jinping w Pekinie, Chiny 4 lutego, 2022. Sputnik / Aleksey Druzhinin / Kremlin Via Reuters 2/4

przez Tony Munroe, Muyu Xu i Gabrielle Tétrault-Farber

Pekin (Reutersars) – Chiński prezydent Xi Jinping otworzył Igrzysk Igrzysk Pekinu w piątek, który nie tylko noszą znak Globalnego Pandemicznego Coronavirusa, ale także mieszanie sportu i globalnej polityki, ponieważ niewiele innych mają od czasu ery zimnej wojny.

Scyntylacyjna ceremonia otwarcia zakończyła się członkiem Mniejszości UYGHUR w Chinach – którego leczenie jest celem międzynarodowych krytyki praw człowieka – pomaga zapalić olimpijskie kocioł, godziny po XI ogłosił nowy strategiczny sojusz z odwiedzającą rosyjski prezydent Vladimir Putin.

Trzy tysiące wykonawców wzięło na scenę zawierającą 11 600 m2 wysokiej rozdzielczości Ekrany LED w słynnym stadionie gniazdo ptaka, zanim tłum rozrzedzony przez ograniczenia Covid-19.

tancerzy wlewa się machającymi świecącymi zielonymi łodygami, aby zaznaczyć pierwszy dzień wiosny na chińskim kalendarzu, a następnie wybuchem białych i zielonych fajerwerków, które napisały słowo “Wiosna”.

na trójwymiarowej kostce przypominającej blok lodu, lasery rzeźbione figurki z każdej z poprzednich 23 gier zimowych. Blok był wtedy “Broken” przez hokeista, umożliwiając emerge, wszystko w kolorze białym.

Oświetlenie kociołka stadionowego przez ostatni sportowiec w przekaźniku palnika, ich tożsamość utrzymywała tajemnicę do ostatniej chwili, zwykle zapewnia punkt kulminacyjny na końcu ceremonii otwierania olimpijskiego, a ten okazał się szczególnie znaczący.

Diniger Yilamujiang, 20-letni narciarka biegowa urodzona w Altay w regionie zachodniej XInjiang, zapalił płomień Z Nordic Combined Attleta Zhao Jiawen.

Chin leczenia Muzułmanów Uyghur w XInjiang – który Waszyngton Deems Genocide – był spust dla bojkotu dyplomatycznego przez kilka zachodnich krajów, w tym Stany Zjednoczone.

Grupy etniczne

Chiny Odrzuca zarzuty nadużycia praw człowieka i starał się przekazać ducha włączenia podczas ceremonii, w której chińska flaga została przekazana wśród 56 osób reprezentujących jego grupy etniczne przed podniesieniem dla hymnu narodowego.

Ceremonia została wystawiona przez reżysera filmowa Zhang Yimou, ponowna rola z triumfu gier letnich w Beijing 2008.

, ale jak w Japonii pół roku temu, pandemia Pandemiczna Covid-19 nałożyła poważne ograniczenia, nie tylko wykazując liczbę odwiedzających, które mogą zobaczyć spektakl osobiście.

z Chinami nadal trzyma się polityki “zero Covid” pomimo omicrona Wariant rozprzestrzeniający się szybko na całym świecie, organizatorzy zdecydowali w zeszłym miesiącu, aby nie sprzedawać biletów na publiczność, utrzymywany poza “zamkniętą pętli” konkurentów i innego personelu.

Choć mniejsza na skali niż gier 2008 – Dubbed Chin “Wychodzącą imprezę” – The Pekin Zimowe Olimpiady są wystawiane przez Chiny, które są znacznie bardziej zamożne, potężne, pewne i konfrontacyjne pod Xi.

godzin przed rozpoczęciem, XI i Putin zaprezentowali swój sojusz, głosząc przyjaźń “bez ograniczeń” między ich krajami.

Był to surowy przypomnienie o tła rywalizacji geopolitycznej niewidzialnej od czasu bojkotu z zimną wojną tat z 1980 roku, kiedy Stany Zjednoczone odmówiły uczestniczenia w Olimpiadzie w Moskwie, a Związek Radziecki pozostał z dala od Los Angeles.

z napięciami po obu stronach Mszy Eurazjatyckiej w ich najwyższych przez dziesięcioleci, Putin i Xi publicznie wzięli wzajemnie Boki na szereg skarg, w szczególności Ukraina, gdzie Zachód oskarża Putin przygotowywania się na wojnę.

Wsparcie wzajemnego

Rosyjski lider – który gościł własne zimowe Olimpiady w Soczi w 2014 r., Dni przed wysłaniem wojsk, aby wykorzystać półwysep Krymski Ukrainy – podziękował Xi za zaproszenie go, dodawanie: “Wiemy pierwszej ręki, że jest to ogromny stanowisko.”

W stojaku rosyjsko-chińskim, Pekin wsparł długoletnią rozmowę na NATO, aby powstrzymać jego ekspansję – centralny popyt Moskwy w sporze z krajami zachodnimi, które mówią, że Putin przygotowuje się do wojny na Ukrainie.

Rosja, która wdrożyła ponad 100 000 żołnierzy do ukraińskiego granicy, zaprzecza planowaniu na inwazje, ale mówi, że może wziąć nieokreślone działania wojskowe, chyba że spełnione są jego wymagania bezpieczeństwa.

Moskwy, ze swej strony, powiedział, że w pełni wspierał postawę Pekin na Tajwanie i przeciwnie Niezależność tajwańska w dowolnej formie.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski Thomas Bach wezwał liderzy polityczni na świecie, aby obserwować “rozejm olimpijski” i “Daj spokój szansę”.

, ale przywódcy polityczni ze Stanów Zjednoczonych i innych krajów zachodnich były nieobecni, po przytoczyli prześladowania Ujghurów i innych mniejszości muzułmańskich, które Pekin zaprzecza.

grup praw oskarżających Chiny tortur, przymusowej pracy i zatrzymania 1 miliona osób w obozach internowania w Xinjiang.

China nazywa ich obiektami rekolekcyjnymi i treningowymi, mówi, że walczy przed religijnym ekstremizmem i zaprzecza nadużyciom.

“Wybierając sportowca Uyghur, aby zapalić pochodnię, Chiny próbuje zająć się krytyką na Zachodzie o ludobójce lub prześladowań Uyghurów, a o sinokizacji mniejszości etnicznych” – powiedziała MA Haiyun, ekspert na Xinjiang i współpracownik Profesor na Uniwersytecie Państwowym Frostburg w Maryland.

“Ale nie sądzę, że może to mieć duży wpływ na Zachód, co ma tendencję do myślenia większość tego, co China Rets Up to show i tak”.

.