Hongkong Sprzedaż detaliczna Spada 14,6% w lutym, przyciągając 12 miesięcy wzrostu przez Reuters

Covid 19 Outbreak In Hong Kong

Hongkong Sprzedaż detaliczna Spada 14,6% w lutym, przyciągając 12 miesięcy wzrostu przez Reuters

© Reuters. Klienci noszący kolejkę maski na twarz, aby zapłacić w supermarkecie, przed masową chorobą koronavirus (COVID-19), w Hongkongu, Chiny 2 marca 2022. Reuters / Tyrone Siu

Hong Kong (Reuters) – Sprzedaż detaliczna Hongkongu spadła W lutym po 12 prostych miesiącach wzrostu jako infekcje fali lub Covid-19 uderzyły w miasto i środki przeciwpierodzące osłabione sentyment konsumenckich i zmniejszyli liczbę ludzi zamieszkania.

Sprzedaż detaliczna w lutym spadła o 14,6% od roku wcześniej do HK $ 25,2 mld USD (3,22 mld USD), oficjalne dane wydane w czwartek pokazano. W porównaniu z poprawionym wzrostem 4% wzrostu w styczniu i 13,7% spadku w ostatnim spadku w styczniu 2021.

Jest to stromszy spadek od lipca 2020 r., W pierwszych miesiącach pandemii, gdy sprzedaż spadła o 23,1%.

“Podczas gdy lokalna epidemia wykazała oznaki łagodzenia późno, sektor detaliczny będzie kontynuowany stawić czoła znanym ciśnieniu w najbliższej kadencji, “rzecznik rządowy powiedział, dodając nową rundę kuponów zużycia elektronicznych w kwietniu, powinien zapewnić wsparcie dla sektora detalicznego.

w warunkach objętościowych, sprzedaż detaliczna w lutym spadła 17,6% od roku wcześniej , w porównaniu z zmienionym wzrostem 1,5% w styczniu i był największym spadkiem od lipca 2020 r., Kiedy spadł o 23,8%.

na początku tego roku Hongkong wdrożył najbardziej drakońskie środki, gdy wariant Omicron spowodował dramatyczny spike w infekcjach, a także w wyniku przedsiębiorstw i gospodarka miasta zwilżają się z szeroko rozpowadkowych zamknięć.

Hongkongu Granica została skutecznie zamknięta od 2020 roku z kilkoma lotami w stanie lądować i prawie żadnych pasażerów mogło tranzytować, izolować miasto, które zbudowały Reputacja jako globalny koncentrator finansowy i turystyczny.

Gospodarka jest ustawiona na umowę w pierwszym kwartale, łamanie Cztery czwarte odzyskiwania, sekretarz finansowy Paul Chan powiedział na swoim blogu w ostatnią niedzielę.

Sezonowo skorygowana stopa bezrobocia wzrosła do 4,5% w kwartale grudnia-lutego, rząd powiedział, dodając, że perspektywa jest przyćmiona przez bitwę, aby przynieść epidemię pod kontrolą.

Sprzedaż biżuterii, zegarków, zegarów i cennych prezentów, które przed pandemią w dużym stopniu na turystów z lądu spadły o 33,6% w lutym po 7,1% w styczniu, wykazały dane.

odzieży, obuwia i produktów pokrewnych zanurzonych 39% w lutym przeciwko zmienionym 6,2% skoku w styczniu.

przylotów turystycznych w lutym spadł ponad 52% od roku wcześniej do 2,626 roku. Który porównuje z 61,7% skokiem w styczniu.

Przynajmniej sprzedaż detaliczna online, mierzona wartość, wskoczyła 50% w lutym z roku wcześniejszego roku w porównaniu ze styczniowym Zmieniono 30,7% wzrostu.

($ 1 = 7.8294 Hong Kong Dolary)