Homebuilding Windy U.S. Wydatki budowlane w listopadzie przez Reuters

Homebuilding Windy U.S. Wydatki budowlane w listopadzie przez Reuters

Homebuilding Windy U.S. Wydatki budowlane w listopadzie przez Reuters

© Reuters. Plik Photo: Dom w budowie stoi za “sprzedanym” znakiem w nowym rozwoju w York County, Karolina Południowa, USA, 29 lutego 2020. Reuters / Lucas Jackson

Waszyngton (Reuters) – USA Wydatki budowlane wzrosły w listopadzie wśród silnych Zyski w domu jednorodzinnym, ale nakłady na projekty publiczne były słabe.

Departament Commerce powiedział w poniedziałek, że wydatki budowlane wzrosły o 0,4% po podobnym wyprzedzeniem w październiku.

ekonomistów ankietowanych przez Reuters mieli prognozowany spędzanie budowy wspinanie się o 0,6%. Wydatki budowlane wzrosły o 9,3% w okresie roku w listopadzie.

Wydatki na prywatne projekty budowlane wzrosły o 0,6% w listopadzie. Nakłady na budowę mieszkaniową wzrosły 0,9%.

jednorodzinnych wydatków na budowę 1,2%, ale nakłady na projekty mieszkaniowe wielorodzinne zanurzone 0,3%.

HomeBuilding. pozostaje ograniczony przez niedobory, które pobudzają ceny materiałów budowlanych. Inwestycje mieszkaniowe zakontraktowane za drugą kwartał prostą w trzecim kwartale, ważone przez spadki ulepszeń domowych i domowej rodziny.

Inwestycje w prywatne konstrukcje niemieszkalne, takie jak wiercenie wiercenia gazu i oleju o 0,1% w listopadzie. Wydatki na struktury spadły na drugi kwartał prosty w okresie lipca-września, prowadzony przez struktury handlowe i opieki zdrowotnej.

wydatków na projekty budownictwa publicznego spadły o 0,2% w listopadzie. Nakłady na projekty budowy państwa i samorządu lokalnego spadły o 0,2%, podczas gdy wydatki rządowe federalne zmniejszyły się 0,4%.

.