Grupa aktywistyczna cele Exxon z rozdzielczością klimatu Akcjonariusza przez Reuters

Grupa aktywistyczna cele Exxon z rozdzielczością klimatu Akcjonariusza przez Reuters

Grupa aktywistyczna cele Exxon z rozdzielczością klimatu Akcjonariusza przez Reuters

© Reuters. Plik Photo: Signage widziany na stacji benzynowej Exxon w Brooklyn, Nowy Jork, USA, 23 listopada, 2021. Reuters / Andrew Kelly / Plik Zdjęcie

przez Ron Bousso i Sabrina Valle

Londyn (Reuters) – Klimat Activist Group Follow To ukierunkowane Exxon Mobil Corp (NYSE: XOM) z uchwałą akcjonariuszą wzywając ją do pogłębienia celów redukcji emisji emisji emisji dwutlenku węgla, zwiększając ciśnienie w firmie naftowej i gazowej w ramach strategii przejściowej energii.

Rezolucja akcjonariusza przed Rocznym Walnym Zgromadzeniu w 20022 r. Wzywa Exxon do publikowania celów średnich i długoterminowych w celu zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych (GHG) z jej działalności i spalania paliw sprzedawanych klientom, znany jako zakres 3 emisji, w aby sprostać celom rozproszonym, aby ograniczyć globalne ocieplenie do poniżej 2 stopni Celsjusza.

Exxon z powodzeniem zablokował próby złożenia podobnych uchwał z Papiery wartościowe i Komisja Giełdowa podczas prezydencji Donalda Trumpa. Exxon nie odpowiedział na dochodzenie, czy dąży do zablokowania najnowszej niniejszej rozdzielczości.

holenderskich organizacji Postępuj zgodnie z tym pierwszą skorupą Royal Dutch Shell (Lon: RDSA) w 2016 r. Po raz pierwszy skieruje się do firm Exxon i Marathon Petroleum Corp (NYSE: MPC).

firm wprowadziło w ostatnich latach strategie klimatyczne, które różnią się szeroko w zakresie i ambicji.

Złożył również nowe rezolucje z Chevronem (NYSE: CVX), Conocofillips (NYSE: COP), Occidental Petroleum (NYSE: OXY), a Phillips 66 (NYSE: PSX), a także powłoki i BP (NYSE: BP ) PLC na spotkania 2022.

“W poprzednich latach dyrektorzy Big Oil pokazali, że poruszają się tylko po głosowaniu akcjonariuszami W przypadku rozdzielczości klimatu “podążaj za tym założycielem Mark Van Baal powiedział na odprawie inwestora.

Koalicja Exxon Investors powiedział w raporcie wydanym w czwartek, że chce, aby firma naftowa zastąpi jej dyrektora dyrektora i porusza się bardziej agresywnie do Slasha GHG emisje.

Sześć miesięcy po Funduszu Hedge Nr 1 z powodzeniem umieścił trzech nowych dyrektorów na Desce Exxon, aby poprawić swoje podejście klimatu, sprawozdanie stwierdziło również, że jego nowo mianowany członkowie zarządu i zespół zarządzający nie zrobili wystarczającej ilości do przejścia do czystej energii lub remontu wydatki.

Exxon W tym miesiącu wydał nową strategię inwestycyjną w 2027 r., Zwiększenie wydatków w ciągu najbliższych sześciu lat na projekty redukcji emisji GHG w sumie 15 mld USD.

Chevron’s Board “Recenzje propozycje od akcjonariuszy szczegółowo i dokona zaleceń dla akcjonariuszy o tym, jak Aby głosować na każdym wniosku “w swoim oświadczeniu pełnomocnym, zaplanowanym na 7 kwietnia, rzecznik Sean Comey powiedział.

maratonu, BP i Shell potwierdził otrzymywanie rozdzielczości. Phillips 66 i Conoco spadły do ​​komentarza.