Gospodarstwa domowe o niskich dochodach w USA wydają oszczędności szybciej niż osoby o wysokich dochodach: badanie Reuters

Gospodarstwa domowe o niskich dochodach w USA wydają oszczędności szybciej niż osoby o wysokich dochodach: badanie Reuters

Gospodarstwa domowe o niskich dochodach w USA wydają oszczędności szybciej niż osoby o wysokich dochodach: badanie Reuters

© Reuters. FILE PHOTO: Ludzie w kolejce, aby otrzymać darmowe pudełka wakacje żywności w Nowym Jorku

Przez Jonnelle Marte

(Reuters) – amerykańskich gospodarstw domowych w całej pokładzie zbudowany oszczędności podczas pandemii, ale gospodarstwa domowe o niskich dochodach płoną przez ich środków pieniężnych szybciej niż rodziny o wyższych dochodach i może być z oszczędności wkrótce, jeśli więcej pomocy nie zostanie dostarczona, według badań wydanych w środę.

Do końca października, mediana rodziny o niskich dochodach spędził 64% dodatkowej gotówki zgromadzili w tym roku w porównaniu z ubiegłym rokiem, pozostawiając je z około 236 dolarów w dodatkowej gotówce, zgodnie z raportem wydanym w środę przez JPMorgan Chase (NYSE: JPM) Institute. W przeciwieństwie do tego, wyższe dochody gospodarstw domowych stracił tylko 38% poduszki pieniężnej zbudowany w tym roku, i miał mediana 810 dolarów oszczędności, badania wykazały.

“Jeśli tendencje te się utrzymają, oczekujemy, że rodziny o niskich dochodach wyczerpują zyski z salda konta wcześniej niż ich wysoko zarabiających odpowiedników”, zauważyli naukowcy w raporcie.

(GRAFIKA: Stosy gotówki kurczą się – https://graphics.reuters.com/USA-ECONOMY/rlgpdqoabvo/chart.png)

Badanie JPMorgan Chase wykazało, że salda gotówkowe wydawały się stabilne średnio po wzroście na początku tego roku, zgodnie z oddzielnym raportem opublikowanym przez Rezerwę Federalną w zeszłym tygodniu, z których wynika, że salda w gotówce, rachunki czekowe i depozyty oszczędnościowe wzrosły w ciągu trzech miesięcy kończących się we wrześniu do rekordowych 13,4 bilionów dolarów.

Ale spojrzenie na salda gotówkowe dla mediany gospodarstw domowych – na które nie ma wpływu tak duże gospodarstwo domowe z nienormalnie wysokimi lub niezwykle niskimi saldami na rachunku – wykazało bardziej niestabilne doświadczenie.

Mediana salda gotówkowego dla posiadaczy kont czekowych badanych przez JPMorgan Chase wzrosła wiosną, gdy rząd rozdzielił płatności gotówkowe na większość gospodarstw domowych – a salda od tego czasu maleją.

Te gospodarstwa domowe mogą doświadczyć innego znacznego spadku dochodów i wydatków na koniec roku, kiedy zasiłki dla bezrobotnych mają wygasnąć dla milionów pracowników uczestniczących w programach pandemicznych utworzonych przez CARES Act, naukowcy powiedzieli.

Konsumenci obniżyli wcześniej wydatki na towary nietrwałe o 12% po utracie zasiłków dla bezrobotnych, a osoby otrzymujące świadczenia zmniejszyły wydatki o 14% w okresie letnim po $600 tygodniowy dodatek do zasiłków dla bezrobotnych wygasł pod koniec lipca, badania zauważyć.

Prawodawcy muszą jeszcze osiągnąć porozumienie w sprawie kolejnej rundy pomocy. Niektóre ŚRODKI POMOCOWE COVID-19 mogą być dołączone do krytycznego środka wydatków, które muszą zostać przyjęte do piątku, aby uniknąć zamknięcia rządu federalnego.