Gospodarka Wielkiej Brytanii straciła więcej pędu w sierpniu, pokazuje privi Survey przez Reuters

Gospodarka Wielkiej Brytanii straciła więcej pędu w sierpniu, pokazuje privi Survey przez Reuters

Gospodarka Wielkiej Brytanii straciła więcej pędu w sierpniu, pokazuje privi Survey przez Reuters

© Reuters. Zdjęcie: Ogólny widok dzielnicy finansowej Londynu jest widoczny w Londynie, Wielkiej Brytanii, październiku 19, 2016. Reuters / Hannah McKay / Pliki

Londyn (Reuters) – Gospodarka gospodarcza Wielkiej Brytanii z Pandemicznej Pandemicznej Covid-19 stracił więcej pędu w zeszłym miesiącu Niż pierwotnie szacowany jako niedobory personelu i zagadnienia łańcucha dostaw ważone na spółkach w sektorze ogromnych usług kraju, ankieta pokazana w piątek.

IHS MarkIT / CIPS Usługi Usługi Kupujący Indeks Menedżerów (PMI) spadł do 55,0 w sierpniu, zmieniono niższy od wstępnego odtłuszczenia “Flash” odczyt w wysokości 55,5 i na dół od 59,6 w lipcu.

Ogólnie ankieta dodana do podpisów, że brytyjski wzrost gospodarczy spowolnił nieco w ostatnim miesiącu.

PMI oznaczono piątego miesiąca powyżej 50 progu wzrostu i rekordowy udział firm usługowych stwierdził, że zatrudniały personel – ale także walczyli z rosnącymi kosztami.

“Wielu respondentów ankiety skomentował długie czasy oczekiwania, aby wypełnić wakaty i niespodziewanie wysoki obrót personelu, ponieważ gospodarka Wielkiej Brytanii została ponownie otwarta”, powiedział Tim Moore, dyrektor Ekonomiczny w IHS Markit.

Oddzielne badanie opublikowane wcześniej w piątek przez konfederacji rekrutacji i zatrudnienia również pokazały, że pracodawcy nadal polują na więcej pracowników niż były one tuż przed pandemią, dodaną do objawów obcisłego rynku pracy po obłążach Covid-19 i Brexit.

IHS Markit powiedział, że popyt konsumenta zwolnił w zeszłym miesiącu po początkowym sprysku po zamknięciu.

inni stwierdził, że spowolniony rynek nieruchomości spowodowany częściowym wycofaniem przerwy podatkowej na zakupy domowe, brak turystów i tarcia Brexit przerzucał również wzrost.

Kompozyt PMI, który łączy usługi i sektory produkcyjne, spadły do ​​54,8 sierpnia z 59,2 w lipcu.

.