Gospodarka Japonii prawdopodobnie skurczyła się przed planem bodźcą Kishida Bloomberg

Gospodarka Japonii prawdopodobnie skurczyła się przed planem bodźcą Kishida Bloomberg

Gospodarka Japonii prawdopodobnie skurczyła się przed planem bodźcą Kishida Bloomberg

© Reuters. Gospodarka Japonii prawdopodobnie skurczyła się przed planem bodźcą Kiszidy

(Bloomberg) – Zarejestruj się na nową gospodarkę codzienną biuletyn, postępuj zgodnie z nami @economics i subskrybuj naszą podcast.

Gospodarki Japonii nadal się rozpylają i oczekuje się, że skurczy się przez piątą kwartał za dwa lata, ponieważ premier Fumio Kishida stawia wykończenia na pakiecie bodźce, którego celem jest wybór odzyskiwania.

ekonomistów oszacował produkt krajowy brutto zakontraktował roczną 0,7% w ciągu trzech miesięcy do września, wciągniętego przez konsumpcję prywatną, ponieważ kraj walczył z odryskuą przycięcia i globalne ograniczenia łańcucha dostaw, które trafiły do ​​produkcji na samochodach TOYOTA i HONDA.

Po zwolnieniu danych w poniedziałek, Kishida ma przedstawić swoje środki bodźców pod koniec tygodnia. Większy niż oczekiwany skurcz może napełnić ich rozmiar.

. Pakiet ekonomiczny da najczystszy wskazanie, jak agresywnie premier ma na celu uderzenie wzrostu przez krótki bieg i realizację sprawiedliwszej formy kapitalizmu w dłuższej perspektywie.

ekonomistów od dawna oczekiwali falę zakażeń, które miały miejsce w czasie Olimpiady Tokio, aby ważyć osiągi gospodarki w latach, ponieważ ograniczenia nadzwyczajne zostały przedłużone do września. Odzyskiwanie

Japonii jest słabszy niż jedna inna grupa siedmiu krajów i ma pozostać w ten sposób w przyszłym roku, zgodnie z Międzynarodowym Funduszem Walutowym.

Nadal, konsensusowy widok całkowitego skurczu wynika z ostatnich figur pokazujących, że poza szczytem pandemii, produkcja fabryczna opadła w letnim kwartale przez największy margines od 2011 Tsunami. Pokazuje, że wpływ ograniczeń łańcuchowych i niedoborów układu wiórowego, który monituje TOYOTA wyciąć produkcję o około 40% we wrześniu.

“Był duży negatywny wpływ stanu awaryjnego, a także duży spadek produkcji związanej z samochodem” – powiedział ekonomista Harumi Taguchi na Markitowi IHS W dniu 19 listopada. Zbadani ekonomiści oczekują, że będzie około 30 bilionów jenów (260 miliardów dolarów), podobnie jak większość z nich może być recyklingowa gotówka z poprzedniego bodźca.

Wśród kluczowych środków oczekiwane są ulotki o około 880 USD za te 18 lat oraz pod wpływem wynagrodzenia dla opiekunów i większe zachęty podatkowe dla firm, które podnoszą wynagrodzenie. Dotyków podróży krajowych, które na krótko ożywili sektor hotelarski w ubiegłym roku, mogą również zostać przekazywane pomimo utrzymywania problemów nad ich potencjałem do rozprzestrzeniania się Covid.

nadziei Kishida. Jego środki będą również zachęcać do silniejszych płac Rozłóż korzyści z wzrostu do szerszego segmentu populacji, podczas gdy stanowiska ostrzegawcze, aby wziąć długoterminową perspektywę.

ekonomistów oczekuje, że pakiet bodźca był pomocny, ale nie zmieniacz gier, który przekształca kapitalistyczny model Japonii.

“Jeśli spojrzysz na sugestie nowego panelu kapitalizmu Kiszidy, oprócz wysiłków wędrówek płacowych, to naprawdę po prostu odbieranie przeszłych polityk z powrotem do poprzedniej administracji SUGA i wcześniej” – powiedział Ekonomista Takashi Miwa w Nomura Securities Co.

© 2021 Bloomberg LP