Goldman tnie prognozę wzrostu PKB w chrupnięciu zasilania energią przez Reuters

Goldman tnie prognozę wzrostu PKB w chrupnięciu zasilania energią przez Reuters

Goldman tnie prognozę wzrostu PKB w chrupnięciu zasilania energią przez Reuters

© Reuters. Plik Photo: Linie energetyczne i turbiny wiatrowe są na zdjęciu na energię wiatrową i energię słoneczną i elektrownią transmisyjną z korporacji siatki państwowej Corporation of Chin, w Zhangjajakou prowincji Hebei, Chiny, 18 marca 2016 r. Reuters / Jason Lee

Szanghaj (Reuters) – Goldman Sachs (NYSE: GS) przeciął prognozę wzrostu gospodarczego Chin na 2021 do 7,8%, od 8,2%, ponieważ niedobory energetyczne i głębokie przecięcia przemysłowe dodają “znaczące ciśnienia w dół”, powiedział w notatce we wtorek.

Chrupnięcie zasilania, wniesione przez kontrole środowiska, ograniczenia dostaw i szybkie ceny, ma wymuszone branże w całym kraju, aby zmniejszyć produkcję i pozostawili kilka prowincji zbudrażni w celu zagwarantowania energii elektrycznej i ogrzewania mieszkańców.

Goldman Sachs szacuje, że od 44% aktywności przemysłowej Chin została dotknięta, co doprowadziło do spadku punktu procentowego w rocznym rozwoju PKB W trzecim kwartale, a 2-procentowy punkt cięcił od października do grudnia, powiedział.

Gospodarki Chińskiej jest już zmaga się z krawężnikami na sektorach nieruchomości i technologii oraz obaw wokół przyszłości przywiązanych środków pieniężnych Giant Chiny Evergrande.

“Znaczna niepewność pozostaje w odniesieniu do czwartego kwartału, zarówno z ryzykiem wzrostu, jak i w dół, odnoszącym się głównie do podejścia rządu do zarządzania stresami Evergrande, surowości środowiska docelowego egzekwowania i stopnia łagodzenia polityki”, dodał Goldman.

(ta historia została sprężona, aby usunąć powtarzające się słowo w nagłówku)