Gold Up, ale ustawiony na cotygodniowy spadek Hawkish Stange przez Investing.com

Gold Up, ale ustawiony na cotygodniowy spadek Hawkish Stange przez Investing.com

Gold Up, ale ustawiony na cotygodniowy spadek Hawkish Stange przez Investing.com

© Reuters

przez Gina Lee

Investing.com – Gold był w piątek rano w Azji. Jednak żółty metal został ustawiony na trzeci, kolejny spadek tygodniowych, ważonych przez oznaki, że Rezerapę Federalną USA przyspieszy tempo zwężającego się aktywów, i wędrującej stopy procentowe wcześniej niż oczekiwano na ograniczenie presji inflacyjnej.

Gold Futures wzrosły o 0,66% do 1 774.30 USD do 22:48 ET (3:48 am Gmt), po upadku na najniższy poziom w prawie miesięcznie w czwartek. Złoto spadło do tej pory o 1,3% w tygodniu.

Rezerwy Federalnej USA nadal wzmacnia jego przesłanie, że przyspieszy tempo zwężającego się zasobów. Atlanta Fed Prezydent Raphael Bostic powiedział Reuters Następnej konferencji w czwartek, że byłoby właściwe zakończenie programu Bond-Bond-Cond-Bond do końca 2022 r.

dałoby to opcję podwieży stóp procentowych, aby poradzić sobie z inflacją, on dodał.

U.S. Sekretarz Skarbu Państwa Janet Yellen dodał na konferencji, że była zadaniem Fed, aby zapewnić, że obecny bieg o dużej inflacji nie ewoluuje w szkodliwym i długotrwałym “spirali wynagrodzenia”. W międzyczasie Dane

U.S. Dane wydane w czwartek wykazały, że przez cały tydzień złożyli 222 000 początkowej pracy. Najnowsze raport z pracy U.S.

w Azji Pacyfiku, Chin Caixin Services Menedżerów Indeks (PMI), wydany wcześniej w ciągu dnia, wynosił 52,1 w listopadzie. Inwestorzy trawili również wiadomości, że Didi Global Inc. (NYSE: DITI) opuszczy się z New York Stock Exchange i List na Giełdzie Papierów Wartościowych w Hongkongu.

SPD Gold Trust (P: GLD) powiedział, że jego udziały spadły około 0,5% do 986,17 ton w czwartek od środy. W innych metale szlachetnych, srebro i pallad wściekły 0,1%, podczas gdy platyna wynosił 0,3%.

.