Gold Down, Inwestorzy zaczynają przygotowywać do następnej decyzji polityki Fed przez Investing.com

Gold Down, Inwestorzy zaczynają przygotowywać do następnej decyzji polityki Fed przez Investing.com

Gold Down, Inwestorzy zaczynają przygotowywać do następnej decyzji polityki Fed przez Investing.com

© Reuters.

przez Gina Lee

Investing.com – Złoto spadło, w czwartek rano w Azji, z wyższymi Treasurami U.S. Treasie rentowności blokujące, ponieważ inwestorzy pozostają ostrożni w ramach przygotowań do następnej decyzji Policy Rezerwy w USA.

Gold Futures obrócony o 0,18% do 1 839,85 USD do 10:49 PM ET (3:49 am GMT), pozostając w pobliżu jego najwyższego poziomu od 22 listopada 2021 r. Safe-haven żółty metal zarejestrował swoją najlepszą sesję w ciągu trzech miesięcy Środa, wzmocniona przez osłabiający dolara i intensyfikację napięć nas-Rosji na Ukrainie.

Benchmark U.S. 10-letni rentowności skarbowych wzrosły w czwartek, delikatnie naciskając złoto.

Fed jest szeroko oczekiwana, aby dokręcić politykę pieniężną w znacznie szybszym tempie niż oczekiwano miesiąc temu, aby ograniczyć nieustannie wysoką inflację. Ta inflacja jest obecnie największym zagrożeniem dla gospodarki USA w 2022 r., Według ekonomistów badanych przez Reuters.

inwestorów czekają teraz na następną decyzję polityki Fed, z powodu przekazania 26 stycznia. Decyzje polityczne z banków centralnych w Indonezji, Malezji, Norwegii, Turcji i Ukrainie są należne później w ciągu dnia.

W innych towarach, ceny ropy naftowej były na trendzie wzrostowe i przyczyniły się do obaw dotyczących inflacji.

w U.K., środa dane inflacyjne wykazały, że wskaźnik cen konsumpcyjnych wzrósł o 5,4% rok do roku i 0,5% miesiąca miesiąca w grudniu. Wejście indeksu cen producentów wzrosło o 13,5% rok do roku, ale zakontraktował 0,2% miesiąca miesięcznego.

Wyższej niż oczekiwano postacie mogą naciskać Bank Anglii do wędrówek na stopy procentowe.

Tymczasem Bank Ludowy Chiny wygląda na wyrównanie rozbieżnej ścieżki z jego odpowiednika USA. Chiński bank centralny przeciął jednoroczną stawkę pożyczki (LPR) z 3,8% do 3,7%, a pięcioletnie LPR z 4,65% do 4,6%, w czwartek.

W innych metale szlachetnych, srebro w dół 0,1%, a pallad spadł o 0,4%, podczas gdy Platinum wzrosła o 0,1%.

.