Gold Down, Investors Digest Najnowsze dane inflacyjne US Investing.com

Gold Down, Investors Digest Najnowsze dane inflacyjne US Investing.com

Gold Down, Investors Digest Najnowsze dane inflacyjne US Investing.com

© Reuters.

przez Gina Lee

Investing.com – Złoto spadł w czwartek rano w Azji, ale pozostał w pobliżu jednego tygodnia wysokiego trafienia w poprzedniej sesji. Dolności w Dolarach USA i Treasury wycofały się po danych inflacyjnych USA podkreślono potrzebę szybszego podwyżki stóp procentowych.

Gold Futures w dół 0,07% do 1 826,05 USD do 11:18 ET (4:18 AM GMT). Dolar, który normalnie się porusza odwrotnie na złoto, w czwartek.

U.S. X-letnia rentowność Skarbu 10-letnich wycofywanych z dwuletnich trafionych w ciągu tygodnia.

danych środa wykazały, że wskaźnik cen konsumpcyjnych USA (CPI) wzrosła o 0,6% miesięcy miesięcznie i 5,5% rok do roku w grudniu. CPI wzrosła o 7% rok do roku, najszybszy tempo od 1982 roku, podczas gdy rośnie 0,5% miesiąca miesiąc.

Indeks cen producenta U.S. jest należny później w ciągu dnia.

Wyższe niż oczekiwano Druk inflacyjny Zwiększone oczekiwania, że ​​Rezerapę Federalną Wniosek wprost stóp procentowych na posiedzeniu 2022 marca, z trzema kolejnymi wzrostami w ciągu roku.

Wspieranie tych oczekiwań, Fed St. Louis Prezydent Jamesa Bullard powiedział na Wall Street Dziennik, że cztery podwyżki stawki mogą być uzasadnione w 2022 r. Wśród wysokiej inflacji. Fed Bank of Cleveland Prezydent Loretta Mester i Atlanta Fed Leader Raphael Bostic Oddzielnie procentowe podwyżki, jak najszybciej 20222.

Richmond Fed Prezydent Thomas Barkin, Filadelfia Fed Prezydent Patryka Patryka Harker, a Chicago Fed Prezydent Karola Evans są wśród urzędników karmionych w ciągu dnia. Nowy Jork Fed Prezydent John Williams będzie mówił w piątek.

Komitet Bankowości Senatu U.

w Azji Pacyfik, Bank Korei dąży jego decyzja polityczna w piątek.

Tymczasem produkcja złota Zimbabwea wzrosła o 55,5% w 2021 r., Według środowych danych z Rezerwowego Banku Zimbabwe.

W innych metale szlachetnych, srebro i platyna w górę 0,1%, podczas gdy pallad obniża 0,2%.

.