Globalny powrót do globalnego roku opanosuje większą siłę w 2022 r. Przez Reuters

Globalny powrót do globalnego roku opanosuje większą siłę w 2022 r. Przez Reuters

Globalny powrót do globalnego roku opanosuje większą siłę w 2022 r. Przez Reuters

© Reuters. Plik Photo: Słońce jest widoczne za gniazdem pompy ropy naftowej w zezwoleniu w hrabstwie Loving, Teksas, USA, 22 listopada 2019 York (Reuters) – Globalny popyt na olejek ryknął w 2021 r., Kiedy świat zaczął wyzdrowieć od pandemii CoronaVirus, a ogólna konsumpcja świata potencjalnie mogłaby trafić na nowy rekord w 2022 r. – Pomimo wysiłków, aby sprowadzić zużycie paliwa kopalnego w celu złagodzenia zmian klimatu.

benzynowych i wysokoprężnych użytkowania wzrósł w tym roku, ponieważ konsumenci wznowiono odebrane działalność podróżną i biznesową. Dla 2022 r. Oczekuje się, że konsumpcja surowe osiągnie 99.53 mln baryłek dziennie (BPD), o 96,2 mln BPD w tym roku, zgodnie z Międzynarodową Agencją Energetyczną. Byłoby to codzienne spożycie włosów w 2019 r. 99,55 mln baryłek.

To będzie Umieść presję na OPEC, a przemysł łupkowy U. Liczne narody OPEC zmagały się dodać do wyjścia, podczas gdy branżę łupkową U.

Po rozpoczęciu roku na poziomie 52 USD za baryłkę, Brent surowa wzrosła tak wysoka jak około 86 USD za baryłkę przed ogonem na koniec roku. Prognozy mówią, że ceny mogłyby wznowić swoją ścieżkę w górę w 2022 r., O ile nie wzrośnie podaży bardziej niż oczekiwano. Bank Bank of America (NYSE: BAC) Naukowcy oszacują Brent średnio 85 USD za baryłkę w 2022 r., Ze względu na niskie zapasy i brak wolnej mocy.

Nieznany jest Wariant Omicron Coronavirus https://www.reuters.com/world/the-great-reboot/omicrons-march-revives-urgent-global-calls-vacty-2021-12-22, jak liczne Kraje przeanalizowały krawężniki podróżne, które zranią przemysł lotniczy i konsumpcję.

“Jeśli jest to kolejna fala jak te, które widzieliśmy wcześniej, jest to negatywny trafienie do wzrostu gospodarczego w pierwszym kwartale 2022 r.” – powiedział Damien Courvalin, szef badań energetycznych w Goldman Sachs (NYSE: GS). “Ale jeśli istnieje późniejsze powrót do zdrowia, zapotrzebowanie na olej, który na krótko dotknął poziomów przednidów na początku listopada, wówczas będzie w nowym rekordowym wysokości przez większość 2022.”

Odbicia 2021 ruszył dostawców przez niespodziankę, podnosząc napięcia między dużymi krajami produkujących a największymi konsumentami na świecie, takich jak Stany Zjednoczone, Chiny i Indie. Z cenami benzynowymi ostro wcześniej w tym roku, Prezes U. Prezes Joe Biden wezwał do organizacji krajów eksportujących naftowych i jego sojuszników, znanych jako OPEC +, aby zwiększyć ogólną wydajność po powstrzymywaniu dostaw przez miesiące. (Grafika: zapotrzebowanie odbicia https://graphics.reuters.com/global-oil/yearender/zjpqkynopx/index.html)

Jednakże OPEC narody stały się jednakowe, aby podnieść produkcję z powodu niedoceniania, ponieważ dane Reutera wykazały Grupę nadmiernie zgodną z jego celami produkcyjnymi w listopadzie. Podobnie jak w przypadku przemysłu łupkowego U. Ogólnie produkcja USA wynosiła średnio 11,2 mln BPD w 2021 r., W porównaniu z zapisem prawie 13 milionów BPD pod koniec 2019 r., Zgodnie z administracją informacji o energetyce USA.

Kanada, Norwegia, Guyana i Brazylia powinna dodawać dostawy w nadchodzącym roku, powiedział starszy wiceprezes analizy Rystad Energy, Claudio Galimberti. Oczekuje się, że produkcja ropy naftowej ma średnio 11,9 mln BPD na 2022 r., Według EIA.

niepewności Omicrona

przypadków Coronavirus są gwałtownie ze względu na wysoce zaraźliwy wariant omicron i dalsze ogniska mógł spowolnić odzysk w głównych gospodarkach. IEA i inni nieco obniżyli oczekiwania, z INEA Ciące prognozy na 2021 i 2022 r. Przez 100 000 BPD średnio, aby rozliczyć się na niższe podróże lotnicze.

“Nawet 5% populacji uszczelnił może stworzyć kryzys” Fereidun Fesharaki, przewodniczący doradcy FGE, powiedział. “Pomysł, że możesz mieć 70, 80 lub 90% szczepionego i być OK, jest kwestionowany”.

Jednakże istnieje niewiele dowodów, ale Omicron miał dramatyczny wpływ na popyt. Zapasy paliwowe w centrum Amsterdam-Rotterdam-Antwerpia (ARA), kluczową europejską lokalizację na ropę naftową i gazową, spadł w ostatnim tygodniu – sygnał stałego zużycia. Ceny paliwowe są najwyższym nagraniem w Wielkiej Brytanii, Dane z Usługi Automotive Firm Second Unit Watch Fuel Paliwo.

w Azji, marże zysku rafineryjnego do produkcji benzyny ochłodzono w ostatnich tygodniach w ostatnich tygodniach obawami o zapotrzebowanie na Omicron, Ale ogólne oczekiwanie na 2022 r. Jest do dalszego wyzdrowienia, z wyższymi zyskami dla destylatów takich jak olej napędowy. Oczekuje się, że wschodzące rynki w Azji, takie jak Indonezja i Tajlandia, aby odzyskać siły w 2022 roku, powiedział Peter Lee, starszy analityk oleju i gazu w rozwiązaniach Fitch. Oczekuje się, że popyt benzynowy

wzrośnie o 350 000 baryłek dziennie w 2022 r. W Azji, według Richarda Gorrii, dyrektor zarządzający w JBC Energy Asia.

“Większość tego popytu wzrost pochodzi z Indii, a następnie Chiny” – powiedział. “Ale zobaczymy nawet popyt w Japonii rosnącej o 30 000 BPD, gdy ograniczenia ciczyniowe stopniowo odpoczywają”.

.