Globalne skalowanie miedzi w styczniu, dane satelitarne pokazują przez Reuters

Globalne skalowanie miedzi w styczniu, dane satelitarne pokazują przez Reuters

Globalne skalowanie miedzi w styczniu, dane satelitarne pokazują przez Reuters

© Reuters. Plik Photo: Copper Cathodes są na zdjęciu w Kopalni Miedź Chuquicamata Open Pit Mine, która jest własnością przez państwowy producent miedzi Cierperem Chile, w pobliżu Calama City, Chile, 1 kwietnia 2011 r. Reuters / Ivan Alvarado

Londyn (Reuters) – Global Copper Aktywność wytapiania napędzana do 13-miesięcznego szczytu w styczniu jako operacje w Chinach podnosiły się przed sezonowym zapotrzebowaniem na konstrukcję, pokazały dane z nadzoru satelitarnego roślin miedzianych.

Liczba nieaktywnych schematów spadła na najniższy poziom od lutego 2018 r., Według oświadczenia w czwartek od towarów Broker Marex i Savant, usługa analityki satelitarnej uruchomiona z Earth-I w 2019 r.

“silny początek Rok w oszczędnych środkach aktywności wytapiania miedzi potwierdzają nasze własne obserwacje z rynków fizycznych, co jest łańcuchem dostaw branżowym, który odpowiada, aby sprostać silnym popytem w dół, powiedział Guy Wolf, Marex Global Head of Analytics

Earth-I, który specjalizuje się w danych geoprzestrzennych, utworów 94 Mówce reprezentujących 80% do 90% globalnej produkcji. Sprzedaje dane do sfinansowania menedżerów, handlowców i górników oraz publikuje bezpłatny miesięczny indeks globalnej aktywności huta miedzi.

Jego globalny wskaźnik dyspersji wzrósł w styczniu do 55.1, o 51,6 miesięcznie wcześniej.

W indeksie dyspersji 50 punktów wskazuje, że maciory działają na średnim poziomie ostatnich 12 miesięcy. Posiada również drugi indeks pokazujący odsetek aktywnych haseł.

Tylko około kilkunastum nieaktywnych było nieaktywne w styczniu i aktywność została wykryta od połowy stycznia w Olimpijskim schronisku Olimpijskim BHP po wyłączeniu konserwacji, stwierdzenie powiedziała.

w niklu, aktywność wytapiania, w dużej mierze ze względu na ograniczenia mocy w Chinach przed zimowymi Olimpiadami, stwierdzenie powiedziała.

Wskaźnik globalnego dyspersji dla niklu spadł do 49,5 w styczniu od 50,7 w grudniu, podczas gdy wskaźnik chińskich niklu Pig (NPI) spadł do 43,6 z 46.1.

NPI jest niższą substytutem zawartości niklu dla wyrafinowanego niklu.

.