Globalne rafineruje rafinerowanie ropy naftowej, gdy marginesy odzyskują się do poziomów przedkrzynów przez Reuters

Globalne rafineruje rafinerowanie ropy naftowej, gdy marginesy odzyskują się do poziomów przedkrzynów przez Reuters

Globalne rafineruje rafinerowanie ropy naftowej, gdy marginesy odzyskują się do poziomów przedkrzynów przez Reuters

2/2 © Reuters. Plik Foto: Chiny National Petroleum Corporation (CNPC) Dalian Petrochemical Corp Rafineria widziana jest w pobliżu centrum Dalian w prowincji Liaoning, Chiny 17 lipca 2018 r. Reuters / Chen Aizhu 2/2

przez Florence Tan, Roslan Khasawnheh i Ahmad Ghaddar

Singapur (Reuters) – Rafinerowanie ropy naftowej są zwiększane na ropę naftową, aby sprostać zsynchronizowanym uptickiem w popytom w Azji, Europie i Stanach Zjednoczonych, ale konserwacja roślin i wysokie ceny gazu ziemnego będą ograniczyć dostawy w czwartym kwartale, urzędnicy i analitycy powiedzieli .

Dotyczy to zysków na produkcję paliw transportu gruntowego, takie jak Diesel i benzyna, odbijały się na całym świecie od początku pandemii, ponieważ kraje stopniowo pojawiają się z ograniczeń ruchu CoVID-19 https://www.reuters.com/ Business / Energy / Appec-Global-Global-Demandly-See-Osiągnięcie-Prement-Level-By-Early-2022-2021-09-27.

A węgiel https://www.reuters.com/world/china/asias-coal-prices-hit-new-highs-global-Utilities-scramble-fuel-2021-09-07 i kryzys gazowy naturalny HTTPS: / /www.reuters.com/business/energy/whats-befind-Wild-surges-global-lng-prices-risks-Head-2021-10-01 W całej Europie i Azji, która zmusiła generatory mocy do spalania nafta, diesel lub olej opałowy i zapasy przed szczytowym zapotrzebowaniem do ogrzewania, jest również wspierający globalne ceny ropy naftowej https://www.reuters.com/business/energy/oil-prices-fall-weaker-china-growth-us-Output- Stoke-popyt-obawy – 2021-10-19.

Global Surowe i kluczowe ceny produktów wzrosły ponad 60% w 2021 r. Do wieloletnich wysokości.

“marginesów do rafinacji w końcu znalazł jakiś ziemię” – powiedział Sri Paravaikkarasu, dyrektor olejem Azji w Energy Consultancy FGE, jak prognozują “duży wzrost” w surowym biegnie tej zimy.

Wzrost będzie “prowadzony przez Indie, Następuje Korea Południowa, podczas gdy Tajwan i Japonia wzrosną również przebiegi, ponieważ rafiners starają się skorzystać z obecnych wysokich marginesów “, dodała

na grafikę na globalnej ropy naftowej i paliw, naciskają wyższe na zużycie odzyskiwania:

https://fingfx.thomsonreuters.com/gfx/ce/lgpdwlxwgvo/globaloilfuelOct2021.png

Azji Surowe biegi ma osiągnąć 29.5 miliona baryłek dziennie (BPD) w czwartym kwartale, w porównaniu z 29,1 mln BPD rok temu i 30,3 mln BPD w październiku-grudzień w 2019 r. Paravaikkarasu powiedział.

Tajwanu Formosa Petrochemical Corp, jeden z najlepszych eksporterów paliw w Azji, powiedział, że planuje przetworzyć 400 000 BPD w listopadzie, o 370 000-380 000 BPD w październiku.

to jest Oczekuje się, że wziął do 460 000 BPD lub 79% zdolności Formosa, w grudniu i 2022 stycznia, powiedział rzecznik Ky Lin.

“Wzrost produkcji nie stanie się tak szybko, ponieważ mamy konserwację w jednostce w październiku, “Zauważył.

w Korei Południowej, głównym rafinerom planuje zwiększenie wydajności w czwartym kwartale o około 5% w porównaniu z trzecim kwartałem, źródłem znajomości Materiał powiedział, spadek nazwa firmy.

Executive w Indiach Hindustan Petroleum Corp Ltd powiedział, że rafinerie grupowe firmy działały w pełnej pojemności.

MARGINS REFINING

Singapur Kompleksowe marginesy rafinacyjne https://www.reuters.com / Business / Energy / Drives-Drives-Asian-Rafineria-Margins-Back-Pre-Covid – 2021-10-14, pełnomocnik do rentowności rafinerskiej w górnej części ropy naftowej Azja, trafiła na najwyższą od września 2019 r. Powyżej 8 USD za beczka w tym miesiącu.

Margines obróciły się ujemny w zeszłym roku, instalując rekord niski w maju, jako popyt pandemiczny erozji.

w północno-zachodniej Europie, rafinacja marginesa 9 dolarów w zeszłym tygodniu, najwyższy od 2020 r., Podczas gdy marginesy do rafinacji w Zatoce U.

na grafikę na globalnych marż rafineryjnych nacisk na odzyskanie zapotrzebowania na paliwo:

https://fingfx.thomsonreuters.com/gfx/ce/byprjrxjepe/globalrefmarginset2021.png

Spike w marginesach przychodzi na tle stabilnego spadek zapasów na kluczowe rynki.

połączonych zapasów produktów naftowych ze Stanów Zjednoczonych, północno-zachodniej Europy, Fujairah, Singapuru i Japonii spadły do ​​swoich najniższych od 2014 r. Od 14 października, zgodnie z FGE.

Hurricane Ida zakłócała ​​działalność w górnym rafineru na świecie, Stany Zjednoczone, w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, podczas gdy nr 2 Rafiner Chiny ograniczyły eksport w ramach reform.

Aspekty Energii Doradztwo obniżają jego Chiny Surowa prognoza prognozy o 400 000 bpd do 15,18 mln BPD w czwartym kwartale, ponieważ nowy Rafiner Shenghong Petrochemical opóźnił jej rozpoczęcie i brak produktowych kwot eksportowych ograniczających wyjście rafinującego stanu.

“Coraz bardziej prawdopodobne jest, że rząd nie przekazuje dodatkowych kwot eksportowych produktów, co dodaje więcej ryzyka w dół dla chińskich biegów na resztę roku,” Aspekty Energy Analityk Liu Yuntao powiedział.

Nawet tak, surowa przepustowość Chin nadal widziana jest z 14,63 mln BPD w trzecim kwartale.

Międzynarodowa Agencja Energetyczna widzi globalną surową przepustowość w 79,6 mln BPD w czwartym kwartale, z 77,9 mln BPD w trzecim kwartale, prowadzony przez Stany Zjednoczone i Azji.

Ceny gazu ziemnego

Oczekuje się, że konserwacja rafinerii, wysokie ceny gazu ziemnego również spowalniają rampę w biegach, powiedziano kierownice.

. W Europie rekordowe ceny gazu ziemnego wymusza rafinerów do regulacji operacji w celu ograniczenia ich ekspozycji na kosztowne wejścia, takie jak wodór, który wymaga gazu ziemnego jako surowiec i jest stosowany przez rafinerowanie do usunięcia siarki z produktów naftowych.

“Mamy wpływ na obecne wysokie ceny energii, podobnie jak każdy inny konsument gazu ziemnego i energii elektrycznej”, powiedział rzecznik do rafinerów Energii Varo.

“Aby zapewnić, że możemy nadal dostarczać naszych klientów, dostosowaliśmy naszą działalność, aby zminimalizować nasze zużycie gazu ziemnego, zachowując naszą zdolność do dostarczania produktów.”

W Stanach Zjednoczonych spodziewane są surowe biegi, aby spadły na drugi miesiąc prosty w październiku do 15 milionów BPD, ponieważ sektor rozpoczyna konserwację jesienią, wspomniane aspekty energetyczne w notatce. Jednak

“, z marginesami rafineryjnymi o prawie 9 $ / y i zapasy produktów na niskim końcu ich Normalny zakres, przebiegi rafineryjne mogą zaskoczyć w górę w październiku, “dodano.