GBP/USD tops $1.80 na zakłady na szybsze odzyskiwanie przez Investing.com

GBP/USD tops $1.80 na zakłady na szybsze odzyskiwanie przez Investing.com

GBP/USD tops $1.80 na zakłady na szybsze odzyskiwanie przez Investing.com

© Reuters

Przez Yasin Ebrahim

Invesitng.com – Funt wzrósł do 22-miesięcznego wysokiego w stosunku do dolara we wtorek, poparte rosnących rentowności obligacji Wielkiej Brytanii na optymizm nad silnym ponownym otwarciu kraju po szybkim rollout szczepionki.

GBP/USD wzrósł o 0,46% do 1,3802 USD.

“Sterling skorzystał z wyższych plonów Gilt w ciągu ostatnich sesji, po zaskakująco optymistyczne prognozy wzrostu BoE w ostatni czwartek,” Action Economics powiedział.

Bank Anglii pozostawił stopy bez zmian w zeszłym tygodniu i powiedział, że przewiduje PKB szybko odzyskać w kierunku poziomu sprzed Covid w 2021 roku.

Na 2022 r. bank centralny podniósł prognozę wzrostu do 7,25% w stosunku do poprzedniej prognozy wynoszącej 6,25%.

Podczas gdy Wielka Brytania szybkie wprowadzenie szczepionki podsycił nadzieję inwestorów na szybkie ponowne otwarcie gospodarki, urzędnicy w Wielkiej Brytanii “już ostrzegł, że mutacje wirusa może wykoleić postęp szczepień i w krótkim okresie ograniczenia podróży będzie rzeczywiście zaostrzone dalej,” Action Economics powiedział.

AstraZeneca (NASDAQ: AZN) szczepionka, która jest główną szczepionką dystrybuowaną w Wielkiej Brytanii, oferowane zaledwie 10% ochrony przed wariantem Covid po raz pierwszy widziałem w Republice Południowej Afryki, według małych badań przeprowadzonych przez naukowców z University of Texas oddziału medycznego.

Bank Anglii wszystkich, ale zakończył wszelkie nadzieje na cięcie stóp poniżej zera w zeszłym tygodniu, choć przechowywane drzwi uchylone do ujemnych stóp w celu osiągnięcia “niektóre z korzyści niższych stóp bez faktycznie konieczności przekraczania Rubicon,” ING powiedział.  

Słabnące perspektywy ujemnych stóp i szybkich rollouts szczepionki, jednak powszechnie oczekuje się, że funt maszeruje do przodu.