GameStop, BowX Acquisition i Morgan Stanley Rise Premarket; Wodospad Nio przez Investing.com

GameStop, BowX Acquisition i Morgan Stanley Rise Premarket; Wodospad Nio przez Investing.com

GameStop, BowX Acquisition i Morgan Stanley Rise Premarket; Wodospad Nio przez Investing.com

© Reuters

By Peter Nurse

Investing.com – Zapasy w centrum uwagi w handlu przedrynkowym w piątek, 26 marca. Odśwież aktualizacje.

GameStop (NYSE: GME) czas wzrósł o 6,6%, nadal pchać wyższe po uzyskaniu ponad 50% w czwartek. Sprzedawca gier wideo stał się bardzo popularny wśród handlowców detalicznych na forach Reddit, ale znacznie osłabł w środę po wynikach kwartalnych, kiedy stwierdził, że rozważa sprzedaż większej ilości akcji.

BowX Acquisition (NASDAQ:BOWX) akcje wzrosły o 5,2% po tym, jak spółka celowa zgodziła się połączyć z WeWork w nowej transakcji, aby przejąć pożytku publicznego spółki biurowej. Wycenia WeWork na 9 miliardów dolarów, znacznie poniżej jego jednorazowej wyceny około 47 miliardów dolarów. 

Nio (NYSE: NIO) ADR spadło o 7,9% po tym, jak chiński producent pojazdów elektrycznych powiedział, że wstrzyma produkcję na pięć dni roboczych w zakładzie w Hefei, z powodu niedoboru chipów półprzewodnikowych. Obniżyła również prognozę dostaw w pierwszym kwartale do około 19 500 pojazdów, w porównaniu z 20 000 do 20 500 pojazdów, które wcześniej oczekiwała.

Morgan Stanley (NYSE:MS) akcje wzrosły o 1,4%, Obsążki (NYSE:C) akcje wzrosły o 1,8%, JPMorgan Chase (NYSE: JPM) czas wzrosła o 1,5%, a akcje Goldman Sachs (NYSE:GS) wzrosły o 1,5% po tym, jak Rezerwa Federalna ogłosiła, że może wznowić wykupy i podnieść dywidendy w drugiej połowie roku. 

Berkshire Hathaway (NYSE: BRKa) czas wzrósł o 0,5% po warren Buffett firmy zaproponował 8,3 miliardów dolarów plan budowy awaryjnego zasilania awaryjnego zasilania awaryjnego w Teksasie do organów regulacyjnych państwa.

Ford (NYSE: F) czas wzrosła o 0,2% po automaker powiedział, że będzie bezczynności produkcji jego bardzo opłacalne F-150 pickup truck w zakładzie w Michigan do niedzieli ze względu na globalny niedobór chipów półprzewodnikowych.

Microsoft (NASDAQ: MSFT) akcje spadły o 0,5% po Wall Street Journal poinformował, że gigant oprogramowania jest teraz w zaawansowanych rozmowach kupić platformy wiadomości Discord za 10 miliardów dolarów.

Madison Square Garden Entertainment (NYSE: MSGE) akcje wzrosły o 3,3% po tym, jak właściciel Madison Square Garden i innych miejsc ogłosił, że kupuje MSG Networks (NYSE: MSGN), w dół o 5,1%, w transakcji wymiany akcji.

Fox Corp (NASDAQ: FOXA) czas był płaski po Dominion Voting złożył 1,6 miliardów dolarów pozew o zniesławienie przeciwko Fox News w 2020 r. roszczeń wyborczych.