Funt daje zyski jako Handlowcy Bet BoE do ease wśród drugiej lockdown w Anglii przez Investing.com

Funt daje zyski jako Handlowcy Bet BoE do ease wśród drugiej lockdown w Anglii przez Investing.com

Funt daje zyski jako Handlowcy Bet BoE do ease wśród drugiej lockdown w Anglii przez Investing.com

© Reuters.

Przez Yasin Ebrahim

Investing.com – Funt zrezygnował z ziemi w stosunku do dolara, aby przetestować kluczowy poziom poniedziałek, jak inwestorzy zakład Bank Anglii może zwiększyć luzowanie polityki pieniężnej po drugiej blokady w Anglii.

GBP/USD spadł o 0,36% do 1,2896 USD, aby handlować tuż powyżej 100-dniowej średniej kroczącej wynoszącej 1,2874 USD.

Plotki krążą, że BoE w czwartek jest ustawiony uruchomić £ 100 mld zakupów aktywów.

“[T] tutaj nie ma wątpliwości, że bank będzie musiał nadal wspierać w tym czasie potrzeby. Według najnowszego sondażu Reuters, powinniśmy spodziewać się nowych 100 miliardów funtów dodane do instrumentu zakupu aktywów. To zajmie całkowitą wielkość pakietu do £ 825 miliardów,” IG starszy analityk rynku Joshua Mahony powiedział w nocie.

Powszechnie oczekiwane przejście z banku do brzegu gospodarki jest jak Wielka Brytania ogłosiła w weekend, że wejdzie drugi krajowy lockdown na miesiąc, aby powstrzymać wzrost zakażeń Covid-19. Liczba przypadków coronavirus w Wielkiej Brytanii w poniedziałek spadła do 18 950 w porównaniu z 20 900 przypadków przed tygodniem.

Nowe środki blokady wymagają, aby ludzie pozostali w domu, chyba że jest to dla podstawowych celów, w tym edukacji, powodów medycznych, lub na zakupy spożywcze.

Ekonomiści ostrzegają, że kolejna blokada Wielkiej Brytanii prawdopodobnie dent wzrostu gospodarczego w ostatnim kwartale roku, rzucając kraju w podwójnej recesji dip.

Czwartkowe posiedzenie przyjdzie zbyt szybko, aby bank centralny do cięcia stóp procentowych poniżej zera, ale ujemne stopy będą prawdopodobnie brane pod uwagę w przyszłych posiedzeniach, jak bank ma ograniczoną zdolność do utrzymania grzechotanie się jego program skupu obligacji.

“[I] n warunki forward guidance, MPC również wydaje się zobowiązany do utrzymania drzwi otwarte na ewentualne cięcie stopy banku do negatywnego terytorium, jeśli warunki ekonomiczne uzasadniają taki ruch po niezbędnych przygotowań technicznych zostały zakończone,” Daiwa Capital Markets powiedział.

Morgan Stanley (NYSE: MS) zgodził się, dodając, że wszelkie potencjalne posunięcia do cięcia stóp poniżej zera przyjdzie po brytyjskich banków dostarczyły ich oceny w jaki sposób przygotowaliby się na warunki ujemnej stopy procentowej.

“Chociaż oczekujemy dalszych wytycznych dotyczących ujemnych stóp procentowych, nie spodziewamy się żadnych działań w czwartek, do czasu otrzymania odpowiedzi banków na operacyjny wpływ ujemnych stóp procentowych, ze względu na dopiero później w listopadzie”, powiedział Morgan Stanley.