Funt cyfrowy może trafić na stabilność finansową i Erode Prywatność, Lawmakery UK ostrzegają przez Reuters

Funt cyfrowy może trafić na stabilność finansową i Erode Prywatność, Lawmakery UK ostrzegają przez Reuters

Funt cyfrowy może trafić na stabilność finansową i Erode Prywatność, Lawmakery UK ostrzegają przez Reuters

© Reuters. Zdjęcie: Reprezentacje marszczenia, bitcoin, etherum i letecoin wirtualne waluty są widoczne na płycie głównej na tym obrazie, 14 lutego 2018 r. Reuters / Dado Ruvic / Illustration

przez Tom Wilson

Londyn (Reuters) – Cyfrowy Funt wykorzystywany przez konsumentów może zaszkodzić stabilności finansowej, podnieść koszt kredytu i erozji prywatności, choć wersja do wykorzystania hurtowego w sektorze finansowym wymaga większej oceny, brytyjscy prawodawcy powiedzieli w czwartek.

brytyjskiego banku centralnego i ministerstwo finansowe powiedziane w listopadzie, że w tym roku posiadali konsultację w tym roku, czy przejść do przodu w centralnej walucie cyfrowej banku (CBDC), który zostanie wprowadzony po 2025. Najwcześniej.

banków centralnych na całym świecie wszedł do pracy na CBDC, aby uniknąć sektora prywatnego dominującego do płatności cyfrowych jako spada gotówkowe. Perspektywa szeroko stosowanych kryptokurburów Wydany przez Big Tech również ocynkował takie wysiłki.

, ale e-funt wykorzystywany przez gospodarstwa domowe i biznes dla codziennych płatności mogłoby zobaczyć ludzi przeniesienia gotówki z kont bankowych komercyjnych do portfeli cyfrowych, powiedział sprawozdanie przez Komitet w Izbie Lordów, Górnej Górnej Izbie Parlamentu.

, które mogłyby wywołać niestabilność finansową w czasach stresu ekonomicznego i zwiększenie kosztów finansowania zewnętrznego jako kluczowego źródła finansowania pożyczkodawców, powiedział.

Funt cyfrowy może również szkodzić prywatności, dodany raport, dzięki czemu Bank Anglii monitoruje wydatki.

“Byliśmy bardzo zaniepokojeni szeregiem zagrożeń, które są stwarzane przez wprowadzenie CBDC,” Przewodniczący komisji Gospodarczy Michael Forsyth powiedział Reuters.

Rola Parlamentu

Potencjalne korzyści z CBDC – przed zwalczaniem spadku gotówki do wspierania innowacji płatności – określone przez Bank Anglii w 2020 r. Byli “zawyżony” lub może być “osiągnięty przez alternatywne środki z mniejszą liczbą zagrożeń” – powiedział Forsyth.

Powiedział na przykład, że rozporządzenie było lepszym narzędziem do odrzucenia zagrożenia kryptokurburstwami wydanymi przez duże firmy techniczne.

Bank Anglii nie odpowiedział natychmiast na prośbę o komentarz.

Mimo to, hurtowy CBDC używany do przenoszenia dużych kwot może sprawić, że handel papierami wartościowymi i bardziej wydajne, powiedział raport. Ministerstwo Britina Banku i Finansowe Ministerstwo powinno skonsultować się z jego korzyściami w zakresie rozbudowy istniejącego systemu rozliczeń, powiedział raport.

Parlament Wielkiej Brytanii powinien mieć ostateczne powiedzieć o każdej decyzji o rozpoczęciu e-funtów, powiedziane, wzywając prawodawców, aby również głosować, jak taka waluta byłaby regulowana.

Forsyth powiedział, że minister usług finansowych John Glen nie dał zapewnienia, że ​​CBDC “nie był tylko czymś, co Bank Anglii i Skarbu Państwa ugotowałby i zdecydować o zarządzaniu”.

CBDC miałby “daleko idące konsekwencje dla gospodarstw domowych, biznesu i systemu monetarnego”, powiedział Forsyth. “To musi zostać zatwierdzone przez Parlament”.

Odpowiedzi na wniosek o komentarz na komentarze forsytu, rzecznikiem dla Skarbu, który prowadzi politykę finansową i gospodarczą brytyjskiej, nie podjęto decyzji, czy wprowadzenie CBDC.

.