FTC wzywa sędzia, aby odprężyć 7,1 mld USD Fuzji Grail Illumina przez Reuters

FTC wzywa sędzia, aby odprężyć 7,1 mld USD Fuzji Grail Illumina przez Reuters

FTC wzywa sędzia, aby odprężyć 7,1 mld USD Fuzji Grail Illumina przez Reuters

© Reuters. Nowa obudowa budynku biurowego Genetyczna firma badawcza Illumina jest pokazana w San Diego, Kalifornia, USA, 30 maja 2018 r. Reuters / Mike Blake

przez Mike Scarcella

(Reuters) – USA Federalna Komisja Handlowa we wtorek powiedział, że ma na celu odpoczynek Life Science Company Illumina Inc (Nasdaq: ILMN) $ 7,1 mld USD nabycie Grail Inc, oparty na innowacji i zwiększenie cen.

FTC Senior Counsel Susan Musser powiedział w swoim oświadczeniu otwarcia w procesie w Waszyngtonie, że firma wykrywania testu raka Graal i jego konkurenci polegają na San Diego, California opartego na technologii Sekwencjonowania DNA DNA. Twierdziła, że ​​zakup Graala Illuminy dałby firmie “zachęty i zdolność do wykluczenia rywali w dół”.

adwokatów antymonopolowych są ściśle śledzone https://www.reuters.com/legal/lination/illumina-grail-deal-heads-ftc-trial-eu- wehighs-penalty-2021-08-23 Próba FTC jako rzadkie działanie egzekucyjne wobec “pionowej” połączenia, w której dwie firmy nie są bezpośrednimi konkurentami. Oczekuje się, że świadkowie FTC obejmują przedstawiciele innych firm konkurujących z Graalą.

“Dowody pokażą, że wojna na raka, jeśli ma być wygrana, zostanie wygrana przez konkurencję, a nie przez to przejęcie – powiedział Muzser. Graal jest w “wyścigu innowacyjnym”, aby opracować i sprzedawać swój test wczesnego wykrywania, dodała, a Illumina miałaby moc “Nowoczesny” Graal zwycięzcą, jeśli umowa nie zostanie anulowana.

Illumina, założona w 1998 roku, posiadana Graal, ale spunięto w 2016 roku, zachowując 12% udziałów własności.

Illumina i Graal zamknął swój fuzję w zeszłym tygodniu, mówiąc, że żadna bariera nie zablokowała umowy. Europejskie regulatory antymonopolowe wspomniane https://www.reuters.com/business/healthcare-HAMACEUTICALS/illumine-eu-anTrust-sights-over-premature-8-Bln-grail-deal-2021-08-20 W piątek “głęboko żałuje” zamknięcie przed zatwierdzeniem regulacyjnym.

Prokuratora Illuminy, David Marriott of Cravath, Swaine & Moore, powiedział w swoim oświadczeniu otwarcia, że ​​”spotkanie” illuminy i Graal przyspieszyłoby rozwój i przyjęcie wczesnego produktu wykrywania nowotworów.

“Teoria FTC zwraca się do Trybunału o rezygnację z realizacji życiowych korzyści z tej transakcji, aby uniknąć potencjalnej szkody, która nie mogłaby nastąpić od lat – tylko mogłaby wystąpić, poddaliśmy się, jeśli inne testy w rzeczywistości są ostatecznie Opracowany – powiedział Marriott. Powiedział teorię FTC “niepotrzebnie hazard z ludzkim życiem”.

Prawnik do Graalu powiedział na procesie, że połączenie Spółki z Illumina zapewni najszybszy sposób na “powszechnej akceptacji handlowej” jego multi-rak wczesnego testu wykrywania, który opiera się na remisie krwi.

.