Francuski odzyskiwanie spowalnia w grudniu jako Omicron waży – PMI przez Reuters

Francuski odzyskiwanie spowalnia w grudniu jako Omicron waży - PMI przez Reuters

Francuski odzyskiwanie spowalnia w grudniu jako Omicron waży – PMI przez Reuters

© Reuters. Plik Photo: Pracownik pracuje na linii montażowej samochodu BlueCar Electric City Cars w Renault Car Maker Factory w Dieppe, Western France, 1 września 2015 r. Reuters / Philippe Wojazer / Plik Photo

Paryż (Reuters) – Francuska działalność gospodarcza rozszerzył się W wolniejszym tempie w grudniu w porównaniu z ubiegłym miesiącem, początkowe oszacowanie w miesięcznym badaniu menedżerów zakupów wykazało w czwartek, trend częściowo ze względu na wariant Omicron Covid-19.

Kompilator danych IHS Markit powiedział, że jego Flash Composite PMI wskaźnik dla grudnia, który obejmuje zarówno sektorów usług, jak i wytwarzania, wyniosła w 55,6 punktach.

Podczas odczytów powyżej 50 punktów wskazuje na dodatnie ogólne oczekiwania biznesowe, najnowszy druk oznaczał niewielki spadek z 56.1 nagrany w listopadzie, chociaż nadal pobił prognozę konsensusową w analitycy analityków 55,0 punktów.

“nowy Fala zakażeń Covid-19 i pojawienie się wariantu OMICRON Podobno ważone na odwróceniu “, powiedział IHS Economist Joe Hayes.

Czytanie na rzecz wzrostu w sektorze usług z dominującym francuskim obniżył do 57,1 punktów od 57,4 w listopadzie, ale bije prognoza dla 56,0 punktów.

Flash PMI dla sektora produkcyjnego w grudniu spadła 54,9 punktów, w dół od 55,9 punktów w listopadzie i spadają z 55.5 punktów postrzeganych przez analityków.

IHS powiedział, że zagraniczne popyt upadł w najszybszym tempie Od stycznia.

“Kropla w nowym zagranicznym biznesie klienta była szczególnie wymawiana na dostawców usług, jako pojawienie się Wariantowej Wymaganej Turystyki Wymaganej”, Hayes powiedział, dodając, że sektor produkcyjny nadal doświadczał niedoborów surowców i komponentów.

“Późne dostawy wejść i opóźnione harmonogramy produkcji były powszechnie cytowane czynniki przez respondenci ankiety “, dodał.