Francuski boom business uluj w sierpniu jako personel, presja cenowa bite -pmi przez Reuters

Francuski boom business uluj w sierpniu jako personel, presja cenowa bite -pmi przez Reuters

Francuski boom business uluj w sierpniu jako personel, presja cenowa bite -pmi przez Reuters

© Reuters. Plik Foto: Ludzie chodzą na Esplanadzie La Defense w dzielnicy finansowej i biznesu La Defense, na zachód od Paryża, Francja 26 marca 2018 Oceń w cztery miesiące, ponieważ niedobory personelu i naciski kosztów pogorszyły się, miesięczna ankieta pokazała w piątek.

Kompilator danych IHS Markit powiedział, że wskaźnik końcowych menedżerów zakupów (PMI) dla sektora dominujących usług Francji spadł w sierpniu do 56,3 punktu od 56,8 w lipcu – jego najniższy czytanie od kwietnia.

Wskaźnik był nieco poniżej wstępnego czytania na 56.4 punktów.

IHS Markit’s Ogólny końcowy indeks PMI, który obejmuje usługi i sektory produkcyjne, spadły do ​​55,9 punktów w sierpniu z 56,6 w lipcu, ale był zgodny z początkowym czytaniem.

Index dla obu usług i Kompozyt PMI pozostał znacznie powyżej 50-punktowego progu dzielącego rozbudowę aktywności z skurczu.

“Ożywienie gospodarcze we Francji nadal porusza się w solidnym klipsie w sierpniu,” IHS Markit Senior Economist Joe Hayes powiedział.

“Nadal widzimy silny popyt, a firmy dostosowują swoje siły robocze, aby pomieścić rosnące książki porządkowe”, dodał.

Zagadnienia łańcucha dostaw ze względu na pandemię nadal ograniczają dostawy surowców, jazdy cen, choć nieco mniej niż w lipcu.

Tymczasem rząd chce obniżyć większość programów wsparcia kryzysowego dla firm innych niż wciąż walczą.

Druga największa gospodarka strefy euro wydała 80 mld euro – prawie 4% PKB – w różnych programach wsparcia, aby utrzymać firmy w czasie kryzysu COVID-19.

. Minister finansów Bruno Le Maerre powiedział, że w tym tygodniu gospodarka działała obecnie na 99% poziomu przedkryzysu, ponownego podtrzymywania 6% docelowego wzrostu gospodarczego w tym roku.

.