Francuska działalność biznesowa słabsza niż oczekiwano we wrześniu – Flash PMI przez Reuters

Francuska działalność biznesowa słabsza niż oczekiwano we wrześniu - Flash PMI przez Reuters

Francuska działalność biznesowa słabsza niż oczekiwano we wrześniu – Flash PMI przez Reuters

© Reuters. Plik Photo: Kontenery wysyłkowe Siedzieć ułożone w porcie Le Havre, Francja, 9 maja 2019 r Reuters / Benoit Tessier

Paryż (Reuters) – tempo wzrostu francuskiego biznesu zwolnił dalej we wrześniu i nieodebrane prognozy rynku, miesięczna ankieta Wykazany w czwartek, ponieważ obawy dotyczące dostaw kluczowych towarów ważonych na drugiej największej gospodarce strefy euro.

Problemy z globalną wysyłką i transportem, spowodowane częściowo przez surowe kontrole COVID-19 w chińskich portach, spowodowały kwestie łańcucha dostaw dla wielu firm na całym świecie.

Kompilator danych IHS Markit powiedział, że jego wstępny indeks zarządzający zakupów kompozytowych (PMI) – faktoring zarówno w sektorach usług, jak i produkcyjnych – spadł do 55.1 punktów we wrześniu od 55,9 sierpnia i poniżej prognozy na 55,8 punktów.

Ogólnie rzecz biorąc, dane PMI dla Francji pozostały znacznie powyżej 50-punktowych progowych rozszerzeń podziału w aktywności z skurczów.

Niemniej jednak wstępny wrześniowy postać PMI dla sektora dominujących francuski zanurzył się 56,0 punktów od 56,3 w sierpniu.

Wstępna liczba PMI dla sektora produkcyjnego spadła do 55.2 punktów we wrześniu od 57,5 ​​sierpnia i poniżej prognozy na 57,0 punktów.

IHS Markit powiedział wstępne numery wrześniowe dla kompozytowej i produkcji PMIS oznaczonej odpowiednio pięć i osiem miesięcy.

“Flash PMI Dane na wrzesień zapewnia wyraźne dowody, że wzrost gospodarczy we Francji chłodzi się” – powiedział IHS Markit Starszy Ekonomistę Joe Hayes.

“Najbardziej uderzające odkrycie z badania wrześniowego było silne rozwijanie w produkcji wzrostu produkcji, które członkowie panelu powiązane z dobrze udokumentowanymi problemami podażowymi, które są obecnie” dodane Hayes.

.