Flash Crash pokazuje, dlaczego trudno jest być złotem na złoto Bloomberg

Flash Crash pokazuje, dlaczego trudno jest być złotem na złoto Bloomberg

Flash Crash pokazuje, dlaczego trudno jest być złotem na złoto Bloomberg

© Reuters. Flash Crash pokazuje, dlaczego trudno jest być uparty na złoto teraz

(Bloomberg) – Swift Gold Drop do najniższych od marca podkreślił trudną prawdę dla cennego metalu – jest rosnąca lista powodów, by być ponurej.

Podczas gdy poniedziałek awaria flash została przesadzona przez połączenie czynników technicznych i słabej płynności, początkowe wyzwalacz pozostaje prawdziwe – silne dane dotyczące pracy U.S. To ustawia scenę do zwężania bodźca przez rezerwę federalną, potencjalnie usunięcie jednego z kluczowych kierowców, które pomogły wysłać złoto na rekord w zeszłym roku.

Wzmocnienie dolara, plus rosnące oczekiwania, że ​​inflacja udowodni, że inflacja, dodaje się do głowicy. Fundusze wymiany sprzedawane również znacznie obniżyć swoje gospodarstwa w tym roku. Złoto handlowało 1% niższe o 8:30 A.m. w Nowym Jorku, po wcześniejszym spadaniu Znacznie jak 4,1%.

inwestorów zmieni swoją uwagę najpierw do danych inflacyjnych USA zaplanowanych na później w tym tygodniu, a następnie naprzód do sygnałów od urzędników Fed na konferencji Jackson Hole w tym miesiącu. Czas zaostrzenia przez bank centralny jest kluczowy, a jastrzębska rozmowa z krzesła Jerome Powell może przeliterować początek definitywnie niedźwiedziowy rynek dla kulżania.

Czytaj więcej: Jackson Hole jest największą grą w mieście For Gold

Czy to zjazd stąd złoty? Oto pięć kluczowych wykresów do oglądania:

No HyPE

Złota kropla po upływie Payrolls Qualiw w piątek został wywołany przez gwałtowny wzrost rentowności skarbowych skorygowanych o inflacji, co określa koszt możliwości trzymania metalu niekoncentrowanego .

, ale kiedy rentowności spadły głębiej w negatywne terytorium w ciągu ostatniego miesiąca, ceny złota nie powiodły się skorzystać.

, które pokazuje, w jaki sposób negatywne nastroje stały się na złoto po stosunkowo słabej wydajności metalu. Złoto jest atutem, który rozwija się na pędę i może zostać wrażliwy wrażliwy, jeśli cena nie zostanie rajdowa przez długi czas. Dalsze wznosi się w realistycznych stawkach napędzanych przez silne dane ekonomiczne, mogły iskrzyć więcej gwałtownych kropli.

Zwrot dolara

Głównym kierowcą silnej wydajności złota w ubiegłym roku był przedłużającym się osłabieniem dolara. Szybko do 2021 r. I są znaki, które możemy zobaczyć, że odwrócono tendencję, oddając presję na kulę.

Silne Dane dotyczące pracy U.S. Uniósł oczekiwania na podwyżki stóp Fed, dając dolara jego największy zysk w ciągu około miesiąca w piątek. Tymczasem rynki pieniężne wskazują, że Europejski Bank Centralny nie zaostrzy się do co najmniej 2024 roku. To ustawia scenę dla silniejszego Greenback, który zraniłby złoto.

. BADING INTHLATION

Czy rosnące ceny związane z kołusznikami ponowne okaże się przejściowe lub trwałe było głównym tematem dla rynków w 2021 r. Związek złota z inflacją jest skomplikowany – jest często skomplikowany jako żywopłot przed ucieczką zysków, ale historycznie miały tendencję do korzystania głównie, gdy pokrywa się z okresami wysokiego bezrobocia.

Do tej pory rynek wycena w inflacji przejściowej, jak pokazano przez Falloff w stawkach U.S. Breakeven dalej w dół krzywej. To oznaczby zdrowe i kontrolowane wzrosty cen, które nie przyniosą korzyści złota. Wskaźnik cen konsumpcyjnych należnych środę udowodni najnowszą manometr dla inwestorów i oczekuje się, że zostanie wyciszony w porównaniu z poprzednimi miesiącami.

“Trudno jest obecnie na złoto na złoto,” powiedział Marcus Garvey, szef strategii metali w Macquarie Group (OTC: MQBKY) Ltd. “Jeśli to jest zmiękczone I pokazać, że niektóre z ostatnich zysków cenowych łagodzą, wówczas jest mniejszy impuls w górę do inflacji. Ale to nie zmniejsza oczekiwań stożkowych, ponieważ inflacja jest już wystarczająca do tyknięcia pudełka. ”

Technites

Zgłoś złota Wcześniej poniedziałek złamał poniżej dekoltu tygodniowego wzoru głowy i ramion, które mogą wystartować niedźwiedzie w średnim okresie. Chyba że złoto kończy tydzień nad dekoltem, który obecnie leży w około 1 760 USD, perspektywy pozostanie słaby na podstawie analizy technicznej.

cen również testowanych i pękł poniżej 100-tygodniowej prostej średniej ruchomej, przed wyciągnięciem. Ta średnia oferowała wsparcie cen w większości czasów od niskiego poziomu 2015 roku. Leży o 1 738 USD na ten tydzień i będzie uważnie obserwowany przez byki i niedźwiedzie.

Asian Support

Srebrna podszewka na złoto Może być odrodzeniem kupującym biżuterią na kluczowych rynkach takich jak Indie. Podczas gdy popyt był w tym roku w tym roku, pojawienie się wariantu Delta Coronavirus, rosnące import pokazowy apetyt na złoto może zacząć odbijać.

, które nie napędzają metali większych cenach, ponieważ kupcy biżuterii czekają, aż spadki na zakup w nowym magazynie. Ale powinno pomóc w wsparciu rynku jako sprzedawane inwestorzy zachodnich.

© 2021 Bloomberg L.P.