Firmy USA Dodaj większość miejsc pracy w siedem miesiącach, ADP Data Show od Bloomberg

Firmy USA Dodaj większość miejsc pracy w siedem miesiącach, ADP Data Show od Bloomberg

Firmy USA Dodaj większość miejsc pracy w siedem miesiącach, ADP Data Show od Bloomberg

© Reuters US Firmy dodają większość miejsc pracy w siedmiu miesiącach, ADP Data Show

(Bloomberg) – amerykańskie firmy w grudniu dodały najwięcej miejsc pracy w siedmiu miesiącach, co wskazuje, że więcej Amerykanów wraca do siły roboczej i pomaga pracodawcom wypełnić blisko -Rekord liczba otwartych pozycji.

firm płac przedsiębiorstw wzrosła o 807 000 w zeszłym miesiącu, po zmianie w dół 505 000 zysków w listopadzie, zgodnie z Danymi Instytutu ADP Research Research opublikowane w środę. Mediana prognoza w ankiecie ekonomistów Bloomberg wezwała 410 000 wzrostu.

“Zespoły zatrudnienia były szerokie, ponieważ producenci towarów dodali najsilniejszy odczyt roku, podczas gdy dostawcy usług zdominował wzrost” ADP Główny ekonomista Nela Richardson powiedział w oświadczeniu.

Większe niż oczekiwano zysku płacowego że pracodawcy mieli więcej sukcesów zatrudniających w grudniu jako wyższe płace i atrakcyjne warunki pracy zwabili ludzi z linii ubocznych. Mimo to w ostatnich tygodniach w ostatnich tygodniach może wpłynąć na zatrudnienie, jeśli więcej Amerykanów wróci na działania, takie jak jadalnia i restauracja, a firma walczą o otwarcie.

Dane poprzedzające raport miesięcznych miejsc pracy z Departamentu Pracy, która obecnie prognozuje pokazać, że USA dodał 384 000 prywatnych płac w grudniu. Dane ADP nie zawsze dostosowują się do tych z rządów z powodu różnych technik pomiarowych.

Siła Usługi

Zatrudnienie dostawcy usług wzrosło o 669 000 w grudniu, najwyżej od czerwca, prowadzone przez rozrywkę i gościnność.

płac na towarach wzrosły 138 000, najsilniejszy od 2020 r.

firm z ponad 500 pracownikami dodał 389 000, najwięcej miejsc pracy od czerwca 2020 r. Małe firmy opublikowały wzrost 204 000 w grudniu, który był najbardziej za sześć miesięcy.

danych płac Adp reprezentują firmy zatrudniające prawie 26 milionów pracowników w USA