Firmy USA Dodaj więcej miejsc pracy niż prognoza, ADP Data Show od Bloomberg

Firmy USA Dodaj więcej miejsc pracy niż prognoza, ADP Data Show od Bloomberg

Firmy USA Dodaj więcej miejsc pracy niż prognoza, ADP Data Show od Bloomberg

© Reuters U.S. Firmy Dodaj więcej miejsc niż prognoza, ADP Data Show

(Bloomberg) – U.

firm płac przedsiębiorstw wzrosły o 571 000 w zeszłym miesiącu, po zmianie 523 000 zysków we wrześniu, zgodnie z Dane Instytut ADP Research Dane opublikowane w środę. Mediana prognoza w ankiecie ekonomistów Bloomberg wezwała 400 000 wzrostów.

firm desperackie, aby zatrudnić pracowników, ponieważ niedobory robocze nadal dżumą produkcji i zwiększenia cen. Nadal, całkowite zatrudnienie mierzone przez ADP pozostaje znacznie poniżej swojego poziomu pandemicznego, sugerując wyższe próżne i premie znaków nie robią wystarczająco dużo, aby przyciągnąć i utrzymywać talenty na rynku pracy, w których ludzie poszukują pracy, są coraz częściej wybierającym.

Dane poprzedzające miesięczne sprawozdanie z pracy z pracy Departament, który prognozuje pokazanie, że prywatne płace wzrosły o 408 000 października. Podczas gdy dane ADP nie zawsze są zgodne z tym samym wzorem, co dane Departamentu Pracy, przyspieszenie może wskazywać na silny raport październikowy.

Szerokie postępy

Zatrudnienie dostawcy usług wzrosła 458 000 w październiku, najwyżej od czerwca, prowadzony przez płacę w spółkach wypoczynkowych i gościnnych oraz firmach profesjonalnych i biznesowych.

płac na towarach wzrosła o 113.000, odzwierciedlając największe postępy w budownictwie i wyroby zatrudnienia od 2020 r.

“Rynek pracy obraca się w górę jako delta-fala pandemicznych wiatrów,” Mark Zandi, Główny ekonomista Groody’s Analytics, powiedział w oświadczeniu. “Dopóki pozostały pandemiczne pozostałości, więcej dużych zysków roboczych prawdopodobnie w nadchodzących miesiącach.

firm z ponad 1000 Pracownicy dodali 305 000 osób do płac, podczas gdy małe firmy opublikowały wzrost 115 000.

danych płacowych ADP reprezentują firmy zatrudniające prawie 26 milionów pracowników w U..

(aktualizacje z wykresem.)

© 2021 Bloomberg L.P.