Firmy Dolarowe jako chiński wzrost 3Q rozczarowuje; Bailey mowa obsługuje GBP przez Investing.com

Firmy Dolarowe jako chiński wzrost 3Q rozczarowuje; Bailey mowa obsługuje GBP przez Investing.com

Firmy Dolarowe jako chiński wzrost 3Q rozczarowuje; Bailey mowa obsługuje GBP przez Investing.com

© Reuters.

przez Geoffrey Smith

Investing.com – Dolar otworzył tydzień wyżej na świeżym atmiacie globalnej awersji do ryzyka, ponieważ dane pokazały chińską gospodarkę zwolnioną przez więcej niż oczekiwano w trzecim kwartale.

o 3 am Et (0700 GMT), indeks dolara, który śledzi Greenback przed koszem zaawansowanych walut ekonomicznych wzrósł o 0,2% przy 94,15, z największymi zyskami wobec walut towarowych, takich jak Aussie, i przeciwko Koreańskie wygrane.

Figurki z Pekinu wskazał, że wzrost produktu krajowego brutto zwolnił tylko o 4,9% w kwartale, dzięki fali Delta-Variant Covid-19, który zmusił do kraju do najbardziej agresywnych blokad od początku 2020.

osób Chiny Grang Yi Gang został zgłoszony jako mówiąc, że ryzyko z spowolnienia były kontrolowane, ale liczby sprowokowały świeży niepokój, z inwestorami uważnie Trwający kryzys kredytowy w sektorze nieruchomości, który stanowi większy udział inwestycji biznesowych niż jakikolwiek inny w drugiej największej gospodarce na świecie.

analityków w Nordea powiedzieli w notatce dla klientów, że Chiny pozostają dobrze na torze, aby spełnić jego oficjalny cel wzrostu o 6% w całym roku, pomógł przez miękkie skutki bazowe i silną pierwszą połowę do roku.

“Jednak przyczyny słabych rozwoju nie oczekuje się, że wkrótce zniknie w żadnym razie i istnieje wiele ryzyka wzrostu dla prognoz wzrostu na 2022 r.,” Analityk Tuuli Koivu powiedział.

o 3 am Et, dolar był W 6.4360 juanów, niewiele zmieniono z Friday’s Close, w kontynuacji wzoru, który sugeruje, że PBOC pozwala na niewielką lub żadną elastyczność w kursie wymiany w czasie niepewności podwyższonej.

w Europie, siła dolara zatrzymała się szterling z zdobywania znacząco z tyłu banku Gubernatora Anglii Andrew Bailey’ego najbardziej jastrzębkich komentarzy na temat inflacji.

Bailey powiedział publiczności bankierów centralnych w weekendzie, że wzrost cen energii oznacza, że ​​tegoroczny kolec w inflacji prawdopodobnie trwał dłużej niż oczekiwano, a bank “będzie musiała działać” w celu utrzymania oczekiwań inflacyjnych . GBP / USD spadł o 0,1% do 1,3738 USD, ale funt zaawansowany wobec euro do 1,1866, testowanie 21-miesięcznego wysokości, ponieważ komentarze cementowały oczekiwania pierwszej wędrówki w kluczowym tempie Banku przed koniec roku.

euro.

pozostał pod presją, jako jedną z niewielu głównych walut, w których bank centralny jest nadal zaangażowany, aby nie zaostrzyć polityki pieniężnej. Do 3 am ET, EUR / USD wynosiła 1,1578 USD, w dół 0,2% od piątkowego bliska.

Chiny, jest stosunkowo Spokojny początek tygodnia na froncie ekonomicznym, z tylko amerykańskim ceną domową i produkcją przemysłową.