Ferrari ryczy z wysokim oktanowym Daytona SP3 dla swoich fanów ICONA przez Reuters

Ferrari ryczy z wysokim oktanowym Daytona SP3 dla swoich fanów ICONA przez Reuters

Ferrari ryczy z wysokim oktanowym Daytona SP3 dla swoich fanów ICONA przez Reuters

2/2 © Reuters. Plik Photo: Logo firmy jest widoczne na koncentrowaniu koła samochodu sportowego Ferrari Roma podczas podglądu multimediów na auto Zurich Car Show w Zurychu, Szwajcaria 3 listopada 2021. Reuters / Arnd Wiegmann 2/2

Mediolan (Reuters) – Nowy model o wysokim oktanowym Ferrari, Daytona SP3, kończy długą oczekiwanie przez miłośników samochodów z serii ICONA, choć nie może być przywitany przez te, które próbują ograniczyć emisje węglowe.

Z Moc 840 Horse, 12-cylindrowa (V12) Sądzą silnik Mid-tył, Daytona Sp3 płaci hołd dla Ferrari (NYSE: Race) 330 P3 / 4, który zdominował 24 godziny na Daytona w 1967 roku.

Daytona SP3 zostanie wyprodukowana w 599 jednostkach, z ceną nie-for-wszystkich 2 milionów euro (2,26 mln USD) we Włoszech. Dostawy rozpoczną się pod koniec przyszłego roku i oczekuje się, że zostaną ukończone w 2024 r.

Ferrari przedstawił najnowszą Ikonę w sobotę tak samo jak nowe Główny Executive Benedetto Vigna Ustawia włoski luksusowy samochód sportowy na drodze do pełnej elektryfikacji.

Vigna to technologiczna weteran weteran, który we wrześniu został dyrektorem generalnym Ferrari, który obiecał dostarczenie pierwszego w pełni elektrycznego pojazdu w 2025.

w międzyczasie, fani Ferrari czekali dłużej niż trzy lata na drugą Ikonę po drugiej Ikona po Monza w 2018 r.

Iconas Ferrari są specjalnymi samochodami serii produkowane w ograniczonej liczbie, zarezerwowane dla ultra zamożnych prywatnych kolektorów i zainspirowany przez legendarne modele z przeszłości.

Uznany przez logo “pyszne” logo i czerwone samochody wyścigowe, Ferrari ma już trzy elektryczne modele hybrydowe w swoim zakresie, w tym samochodu sportowego 296 GTB, które zaprezentowano w tym roku.

Ferrari coraz częściej zarezerwowało zanieczyszczające silniki V12 dla modeli z serii ograniczonymi i Ikonami stanowiły zaledwie 2% Jednostki wysłane w ostatnim kwartale, podczas gdy samochody V12 stanowiły 12% przesyłek grupowych. Wykonuje mniej niż łączone 1600 V12 812 konkurencyjne i 812 konkurencyjne modele, rozpoczęły się w tym roku, z ceną początkową do pół miliona euro (564 000 USD).

.