Fala zakładów przeciwko funta zaczyna budować przez Bloomberg

Fala zakładów przeciwko funta zaczyna budować przez Bloomberg

Fala zakładów przeciwko funta zaczyna budować przez Bloomberg

© Reuters Fala zakładów przeciwko funta zaczyna budować

(Bloomberg) – kryzys łańcucha dostaw, ceny energii rakietowej nieba, oczekiwania inflacyjne na historycznych wysokościach. Łatwo jest zobaczyć, dlaczego w przypadku U.K.

Handlowcy opcji ubiegają się o walutę, aby osłabić, a wielcy inwestorzy odwrócili się. Goldman Sachs (NYSE: GS) Zarządzania aktywami niedoważy funt od lata i bluebay Asset Management Mark Dowding Dowding widzi ryzyko spadku 10% w ciągu najbliższych sześciu miesięcy.

“Ograniczenia dostaw i potencjalna zima niezadowolenia waży się na funta” – powiedział Neila Jones, szef sprzedaży walutowej do instytucji finansowych w Mizuho Bank.

Sterling osłabił około 2% od czerwca i osunął kolejny 0,5 % do 1,3562 USD w środę. Jones widzi straty rozciągające się tak niski jak 1,3250 USD w nadchodzącym miesiącu. “Jeśli to jest Idę iść, pójdzie wkrótce – dodał.

Oto trzy metryki, które pokazują pesymizm na funtach:

Inflacja nadchodzi

handlowców coraz częściej obstawiają, że siła nabywcza funta zostanie erodowana. 10-letnia stawka Breakeven w Wielkiej Brytanii, oparta na rynku miarę oczekiwanej inflacji, zwieńczona 4% w środę, najwyższa od 2008 r.

UK Oczekiwania inflacyjne na 13-letnich stawkach wysokiego podnośnika zakładów

Drogie żywopłot

Koszt huśtawek hedgingu w funta w przyszłym roku podskoczył do najwyższej od kwietnia.

Odwrócenie ryzyka są gorące

Istnieje wiele zapotrzebowania na opcje, które obstawiają słabszy funt. Trzy miesiące odwrócenia ryzyka, wskaźnik pozycjonowania rynku i sentyment, pokazać, że apetyt na niedźwiedzi Zakłady są najsilniejsze od marca.

“Widzimy wiele potencjalnie szkodliwych wydarzeń bulgotania pod powierzchnią, pozostawiając handlowców na Peterhooks,” powiedział Simon Harvey, starszy analityk targowy FX w Monex Europe.