FairPhone znajduje rynek do odpowiedzialnych telefonów komórkowych przez Reuters

FairPhone znajduje rynek do odpowiedzialnych telefonów komórkowych przez Reuters

FairPhone znajduje rynek do odpowiedzialnych telefonów komórkowych przez Reuters

© Reuters. Stare komponenty telefonów komórkowych są odrzucane wewnątrz warsztatu w mieście Guiyu w Chinach Południowej prowincji Guangdong w Chinach 10 czerwca 2015 r. Reuters / Tyrone Siu / File Photo

przez Pratima Desai

Londyn (Reuters) – co zaczęło się jako kampania świadomości w 2010 roku Ma w ciągu zaledwie kilku dekady wzrosła w FairPhone, który w zeszłym roku sprzedał tysiące telefonów wykonanych z odpowiedzialnych materiałów pochodzących i pochodzących z recyklingu.

Chociaż około 99% telefonów Firma Holenderska jest sprzedawana jednostkom, korporacje zaczynają wykazywać zainteresowanie, jego dyrektor generalny Eva Guwens powiedział Reuters.

Recykling jest ważną cechą przejścia energetycznego, w którym spółki, rządy i osoby fizyczne spotykają się obniżyć ślady węglowe i spełniają rygorystyczne cele emisji.

i odpowiedzialny zaopatrzenie ma od kilku lat był głównym tematem, szczególnie w technologii i sektory samochodowe, gdzie reflektor spadł na nadużycia praw człowieka i pracy dzieci w dziedzinie kopalni w Demokratycznej Republice Konga (DRC).

“Po kilku latach kampanii zdaliśmy sobie sprawę, że nie tworzymy alternatywy … Postanowiliśmy stać się częścią tej branży, stać się firmą” – powiedział Guwence w wywiadzie dla Reuterów następnej konferencji. “Naszym celem jest 70% naszych materiałów, które mają być dość pozyskiwane przez 2023.”

FairPhone sprzedał 95 000 telefonów w ubiegłym roku.

“Mamy program w DRC, gdzie pracujemy z targowym sojuszem kobaltowym, aby poprawić sytuację w kopalniach rzemieślniczych” – powiedział Guwence w FairPhone, które rządzi swoim kobaltem z kilku krajów.

Targi Cobalt Alliance ma na celu wykonanie kopalni rzemieślniczych, minimalizując ich wpływ na środowisko i stworzyć odpowiednie warunki pracy dla mężczyzn i kobiet pracujących w tych stronach

Guwen. Łańcuch dostaw był złożony i że kobalt wchodzący do akumulatorów stosowanych do telefonów nie był “100% identyfikowalny”.

“Jeśli utrzymasz kobalt oddzielny przez cały łańcuch dostaw, byłoby super kosztowne, a (rzemieślnicze) górnicy nie skorzysta z tego”.

Kiedy FairPhone rozpoczął się w 2013 r., Celem było odwołanie się do publiczności “Darker Green”, ludzie przygotowani do kompromisu na temat funkcjonalności i przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju.

Obecnie dąży do rozszerzenia do tego, co Gouwens wywołuje “lżejszy zielony” obszar, konsumenci zainteresowani zrównoważonym rozwojem i uczciwością, ale mniej skłonni do kompromisów na temat funkcjonalności.

“W całym życiu FairPhone sprzedaliśmy ponad 300 000 urządzeń” – powiedział Guwence.

FairPhone zarobił 2 miliony euro (2,27 mln USD) w ubiegłym roku.

Aby oglądać następną konferencję Reuters Proszę zarejestrować się w https://reutersEvents.com/events/next

($ 1 = 0,8797 euro)