Facbox: Wiele kolorów wodoru przez Reuters

Facbox: Wiele kolorów wodoru przez Reuters

Facbox: Wiele kolorów wodoru przez Reuters

© Reuters. Ogólny widok Grupy Giva posiadał fabrykę stali Vienna w północnych Włoszech, w których Mediolan oparty na gazie transportera z powodzeniem przetestował mieszankę gazu ziemnego i 30% wodoru do pieców przeciwpożarowych. Snam / Modny za pośrednictwem Reuters

(Reuters) – branże, w tym energia, stal i chemikalia chemicznie chcą rozwijać aplikacje wodorowe na dużą skalę, aby pomóc zmniejszyć emisje dwutlenku węgla i uniknięcie globalnego ocieplenia.

Chociaż wodór jest najbardziej obfitym elementem we wszechświecie, jest bardzo rzadki jako gaz, i do tej pory większość metod wytwarzania gazu w skali uwalniają duże ilości dwutlenku węgla.

wodoru jest bezbarwny, ale każdy formularz został sklasyfikowany przez kolor, który odzwierciedla jego ślad węglowy: Ultimate jest zielony wodór, wyekstrahowany przy użyciu energii odnawialnej, takiej jak wiatr lub słoneczny.

Oto szczegóły dotyczące wodoru zielony, szary, niebieski i turkusowy:

1. Zielony wodór

pochodzący ze źródeł odnawialnych, które mogłyby obejmować wiatr morski, zasilanie pływających elektrolizy. Zielony wodór może być przechowywany, napędzany lub przenoszony przez cysterny do konsumentów, na przykład do obsługi stacji napełniania wodorami. Do tej pory jest w większości produkowane do projektów eksperymentalnych.

2. Szary wodór

szary wodór ekstrahuje się z gazu ziemnego przy użyciu reformowania pary-metanu, obecnie proces przemysłu standardowego.

3. Błękitny wodór

Błękitny wodór jest wytwarzany w taki sam sposób jak szary wodór, ale z emisjami CO2 uchwyconymi do przechowywania podziemnych lub podmorskich. Często jest to prezentowane jako podejście przejściowe do czasu skalowania zielonego wyjścia wodoru.

4. Turkusowy wodór

zwany również wodorem o niskiej zawartości węgla i tak bardzo bardzo małą skalę, jest to generowane wodorem Od gazu ziemnego, ale stosując piroliza – gaz przechodzi przez stopiony metal, wytwarzając stały węgiel jako produkt uboczny z przydatnymi aplikacjami.

.