Facbox-Sudan\’s Abdalla Hamdok przez Reuters

Facbox-Sudan\'s Abdalla Hamdok przez Reuters

Facbox-Sudan\’s Abdalla Hamdok przez Reuters

© Reuters. Plik Photo: Nowy premier Sudanu w Rządie przejściowym Abdalla Hamdok, odnosi się do konferencji informacyjnej w Chartumie, Sudan 21 sierpnia 2019 r. Reuters / Mohamed Nureldin Abdallah / Plik Photo

(Reuters) – Sudan Abdalla Hamdok zrezygnował z premiera, sześć tygodnie po podpisaniu umowy z wojskiem, aby powrócić do swojego stanowiska po zamachu.

Kim jest Hamdok?

– Przed stawaniem premier, Hamdok pracował dla U.N. Komisji Gospodarczej dla Afryki, Afrykańskiego Banku Rozwoju i jako specjalnego doradcy w banku handlowym i rozwoju w Etiopii. Studiował ekonomię na uniwersytetach Khartoum i Manchesteru.

– Został nazwany premier w sierpniu 2019 r. Przez Radę Sovereign, rządzącym organem cywilów i armii, która została ustanowiona do nadzorowania przejścia na rzecz demokracji po przewróceniu długiego rządzącego Autocrat Omar Al-Bashir.

. – Po objęciu biura powiedział, że jego priorytety obejmowały rozwiązanie kryzys gospodarczy, zwracając się o obciążenie zadłużenia publicznego i osiągnięcie pokoju w kraju długim złamanym wojownikom cywilnym.

– Szybko rozpoczął rozmowy z Międzynarodowym Funduszem Walutowym i Bankiem Światowym w celu omówienia restrukturyzacji zadłużenia Sudanu.

– Otworzył również rozmowy ze Stanami Zjednoczonymi, aby Sudan usunięto z listy państw, które sponsorują terroryzm, oznaczenie, które odizolowane Sudan z Międzynarodowego Systemu Finansowego od 1993 r. Sudan został usunięty z listy w 2020 r.

– Na zegarek MFW przyjął Sudan w wysoko zadłużonych biednych krajach (HIPC) inicjatywy w oparciu o zobowiązanie kraju do reform makroekonomicznych. Dotyczy to Sudanu na ścieżce do ulgi na ponad 56 mld USD w długach i dostęp do nowych funduszy.

– reformy gospodarcze, które promował, obejmował usunięcie dotacji paliwowych, które kosztują kilka miliard dolarów rocznie, a dewaluacja i pływające waluty. Szukał również, aby doprowadzić do rządowych firm kontrolnych należących do sił bezpieczeństwa.

– Kilka tygodni, zanim został usunięty z biura 25 października, przyznał trudności wynikające z reform, ale wyrażał nadzieję, że ich pozytywny wpływ byłby bardzo szybko odczuwany na ziemi. “Sudańczycy ludzie ponoszą bardzo wysoki koszt reform i nie możemy zabrać cierpliwości za pewnik” – powiedział.

– On jest firmowym zwolennikiem Przejścia Sudanu do zasady LED LED. Ponieważ napięcia rosły między armią a cywilami w administracji dzielenia się energetycznym we wrześniu, Hamdok przedstawił plan działania z kryzysu https://www.reuters.com/world/africa/sudans-pm-hamdok-Unveils-roadmap- Polityczny-graczy-końcowy kryzys-2021-10-15.

“Nie jestem neutralny ani mediator w tym konflikcie. Moje jasne i stanowcze pozycję jest kompletne wyrównanie do przejścia cywilnego demokratycznego “, powiedział.

– Jego stanowisko wygrało mu wsparcie wśród ludności. Podczas rajdów przeciwko zamachu, protestujący prowadzili zdjęcia Hamdok i Hung Banners z billboardami.

– Po podpisaniu Rozwiązanie do powrotu jako premiera, ruch przeciwny wielu protestujących i politycznych postaci, które wcześniej go wspierały, Hamdok powiedział, że zrobił tak, aby powstrzymać rozlew krwi po kilkudziesięciu cywilów zostało zabitych podczas demonstracji.

.