Fabryki uderzają przez zakłócenia podaży związane z pandemią przez Reuters

Fabryki uderzają przez zakłócenia podaży związane z pandemią przez Reuters

Fabryki uderzają przez zakłócenia podaży związane z pandemią przez Reuters

2/2 © Reuters. Plik Foto: Ludzie noszenie masek na twarz spacery przy głównym dzielnicy handlowej, podążając za chorobą Coronavirus (Covid-19) w Szanghaju, Chiny 27 stycznia 2021. Reuters / Ally Song 2/2

przez Jonathan Cable i Leika Kihara

Londyn / Tokyo (Reuters) – Global Factory Activity Utracony pęd w sierpniu, jak trwający Coronavirus pandemrujących łańcuchy dostaw, podnoszenie obaw, zwężających się produkcji dodaje się do nieszczęść gospodarczych spowodowanych przez zatrzasną konsumpcję, ankiety pokazały w środę.

Wiele firm zgłosiło kłopoty z logistyką, niedobory produktów i chrupnięcie robocze, które uczyniły go sprzedawcami fabryk towarów potrzebnych, jazdy cen.

Podczas aktywności fabrycznej pozostawało silne w strefie euro, wskaźnik końcowych wytwarzania zakupów IHS Markit (PMI) spadł do 61,4 w sierpniu z lipca 62,8, poniżej oszacowania 61.5 “Flash”.

. “Pomimo silnych postaci PMI, uważamy, że utrzymanie problemów po stronie podaży i presji pokrewnych producentów mogą trwać dłużej, aby rozwiązać niż wcześniej oczekiwano, zwiększając ryzyko w dół do naszej prognozy” – powiedział Mateusz Urban w Oxford Economics.

w Wielkiej Brytanii, gdzie fabryki również stanęły w obliczu zakłóceń, produkcja produkcja wzrosła w sierpniu w najsłabszym stawce przez sześć miesięcy. Stany Zjednoczone prawdopodobnie poniosły podobne spowolnienie, oczekuje się, że dane będą pokazać później w środę. [GB / PMIM]

Kanady Gospodarki Niespodziewanie skurczył się w ostatnich kwartale, aw lipcu, oficjalne dane wykazały we wtorek – boli przez spadek handlu produkcyjnymi, budowlanymi i detalicznymi – a Australia zgłosiła wolniejszy wzrost w drugim kwartale w środę.

Chiny hamulce

Tymczasem, Azja Południowo-Wschodnia – tanie koncentrator produkcyjny dla wielu globalnych firm – został trafiony szczególnie ciężko z aktywnością fabryczną W Wietnamie, Indonezji i Malezji z powodu wybuchów wirusów i zawiesin wyjściowych.

oraz w niepokojącej znaku dla globalnej gospodarki, aktywność fabryki Chin wsunął się w skurcz w sierpniu po raz pierwszy w prawie 1-1 / 2 lat jako krawężniki Covid-19, wąskie gardła podaży i wysokie ceny surowców ważone na wyjściu.

Chin Caixin / Markit Manufacturing PMI spadł do 49.2 w sierpniu, od 50,3 w lipcu naruszając 50-znakowy wzrost oddziału z skurczu.

Rezultat był znacznie poniżej oczekiwań rynkowych, podkreślenie kruchego charakteru ożywienia Chin, które pomogły globalnej gospodarce wyłaniać się z oddętami indukowanymi pandemią.

Badanie prywatne podążył za oficjalnym PMI we wtorek, który pokazał indeks spadający w sierpniu, ale pobyt powyżej 50 znaków.

“Słoń w pokoju na długą Azję Północnej, krótki widok ASEAN to Chiny. Dziś rano, Caixin Manufacturing PMI podążył za wczorajszym oficjalnym numerem na południe, obchodząc poniżej 50 lat “- powiedział Jeffrey Halley w Oanda.

“, który zaokrąża się na tydzień Grim dla Chin PMIS jako blokady COVID-19 i te same wyzwania łańcucha dostaw Resztę świata przeżywa erode efektywność ekonomiczną .

Ankiety podkreślają uszkodzenie poszerzania Pandemii w Azji Południowo-Wschodniej, gdzie rosnące zakażenia i kolejne środki blokujące zraniły zarówno sektorów serwisowych, jak i produkcyjnych.

wirantów Delta epidemia w regionie spowodowały bóle łańcucha łańcucha dostaw dla największych światowych producentów, wielu z których polegają na częściach samochodowych i półprzewodnikach wykonane w opasach tanich, takich jak Tajlandia, Wietnam i Malezja.

“Jeżeli ścisłe środki blokady kontynuowane, Azja Południowo-Wschodnia może znaleźć trudno pozostać globalnym centrum produkcyjnym” – powiedział Makoto Saito, ekonomista w Instytucie Research NLI.

Japonii PMI złagodzone i nowe zamówienia eksportowe opublikowały swój pierwszy skurcz od stycznia. Indeks Korei Południowej spadł do 51.2.

w Wietnamie i Malezji, działalność została zraniona przez środki blokujące i rosnące zakażenia, które zmusiły fabryki w celu zawieszenia operacji. Wietnam widział działalność fabryczną kurczą się, podczas gdy PMI Malezji stał o 43,4 sierpnia.

Pewnego razu postrzegany jako kierowca globalnego wzrostu, wschodzący gospodarze Azji opóźniają zaawansowane gospodarki w odzyskiwaniu z bólu Pandemii jako opóźnienia w rolkach szczepionek i skok w wariantach Delta boli konsumpcję i produkcję fabryki.

Wzrost w fabryce Indii Aktywność sektora spowolniła jako uporczywana słabość związana z pandemią, ważona na żądanie i produkcja, wymuszanie firm do cięcia zadań ponownie po krótkim odzyskiwaniu w lipcu.

.