Fabryczna inflacja w Chinach widziała z szczytu w listopadzie Bloomberg

Fabryczna inflacja w Chinach widziała z szczytu w listopadzie Bloomberg

Fabryczna inflacja w Chinach widziała z szczytu w listopadzie Bloomberg

© Reuters. Fabryczna inflacja w Chinach widziała łagodna z szczytu w listopadzie

(Bloomberg) – Fabryczna inflacja w Chinach może osiągnąć szczyt i zaczął spowolnić w listopadzie, zapewniając pewną ulgę dla firm i dokonywania pomieszczenia banku centralnego, aby zrobić więcej do wspierania gospodarki.

Wskaźnik cen producenta jest prognoza wspięcia 12,1% w listopadzie z roku wcześniej, wolniej niż 26-letni 13,5% w październiku, zgodnie z medianą szacunkową w badaniu ekonomistów. Pomimo odwrotu, przewidywany wzrost nadal byłby drugi najszybciej w 26 lat.

Szybsza inflacja w Chinach w ostatnich miesiącach w ciągu ostatnich miesięcy rozległ się obawami o stagflacji wśród krajowych spowolnienia gospodarczego i obaw o uporczywej globalnej inflacji. Zwiększyło również wyzwanie dla Banku Ludowego Chin, jak stymulować wzrost bez dodawania do presji inflacyjnych, więc wolniejsze wzrasta cen może ułatwić dodaj bodziec.

Bank centralny działał, aby zwolnić 1,2 biliony juanów (189 mld USD) w gospodarce, ogłaszając poniedziałek zmniejszyłoby większość wymagań rezerwowych banków o 0,5 punkt procentowy z następnego tygodnia. Podczas gdy bank centralny powiedział, że nie był to początek cyklu łagodzącego, rynki finansowe wykazują pewne oczekiwanie na dalsze działania.

Czytaj więcej: Chiny Policy Pivot ma handlowcy zastanawiające się, jak daleko przejdzie

Najlepsi liderów partii komunistycznej również wskazali wcześniej w tym tygodniu, że ich koncentrują się na nadchodzącym roku stabilizowanie warunków makroekonomicznych i zasygnalizowały łagodność niektórych krawężników w przyszłym roku, Jako spowolnienie nieruchomości i sporadyczne ogniska wirusa ważą na temat perspektywy gospodarczej.

łagodniejsze tempo podwyższonymi cenami pokazują poprzednie środki rządowe w celu zwiększenia dostaw towarów i koszty zmniejszenia osłania mają pewne skutki. Ceny rudy żelaza kontynuowały spadające W listopadzie, chociaż zaczęli ponownie wspinać w tym miesiącu. Ułatwiający chrupnięcie mocy pomogło również podnieść nasadki na wyjściu fabryczne, które zwiększyły ceny.

Spadający trend inflacyjny można również zaobserwować w cenach indeksy wskaźnikach Managerów Managementu Manufacturing Chin. Ceny wejściowe do produkcji gwałtownie spadły w listopadzie do 52,9 od 72.1, podczas gdy ceny wyjściowe pogrążyły się do 48,9 od 61.1. Prognozuje się

inflacja konsumentów, aby zmartwychwstał szybciej, szybciej do 2,5% od 1,5% w październiku i potencjalnie uderzając najwyższy poziom od połowy 2020 roku. Pickup został napędzany przez droższe jedzenie, z cenami warzywnymi i owocowymi nadal rosnąc szybko, podczas gdy wieprzowina zaczęła stać się prceier.

Czytaj więcej: Chiny Spadające ceny wieprzowe Maska Szybka inflacja Zyski

Nawet tak, deflacjonalny opór z cen wieprzowych prawdopodobnie będzie kontynuowany przez chwilę z powodu niskiej bazy do porównania z ubiegłego roku. Wzrost Core CPI jest nadal wyciszony, ponieważ wyklucza bardziej lotne ceny żywności i energii, a sporadyczne ogniska COVID-19 prawdopodobnie nadal ważą konsumpcję usług.

National Bureau of Statistics ma zamiar zwolnić listopadowe dane inflacyjne o 9:30 A.m. Czwartek Pekin Time.

© 2021 Bloomberg L.P.