Expo zwiększa wzrost sektora prywatnego UEE do najszybszego od czerwca 2019 r. -PMI przez Reuters

Expo zwiększa wzrost sektora prywatnego UEE do najszybszego od czerwca 2019 r. -PMI przez Reuters

Expo zwiększa wzrost sektora prywatnego UEE do najszybszego od czerwca 2019 r. -PMI przez Reuters

© Reuters. Plik Plik: Widok ogólny panoramę Abu Dhabi jest widoczny, 15 grudnia 2009. Reuters / Ahmed Jadallah

Dubaj (Reuters) – Sektor prywatny Zjednoczone Emiraty Arabskie “rozszerzył się w najszybciej tempie od czerwca 2019 r. W październiku, Nagrywanie 11. Prostego miesiąca wzrostu, ponieważ Expo World Fair rozpoczęły się w Hubal Hub Dubai, ankieta pokazana w środę.

Sezonowo skorygowany IHS Markit Zjednoczonych Egracji Zjednoczonych Egracji UAE Kupuje Indeks (PMI), skoczył do 55,7 października od 53,3 we wrześniu z tyłu wyższych wydatków i turystyki.

Znak 50,0, który oddziela ekspansję z skurczu i pierwszego czytania od początku pandemii, która była powyżej średniej serii, obecnie na 54.1.

“Expo 2020 rozpoczął wreszcie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich na początku października i przyniósł bardzo mile widziany wzrost wzrostu przez sektor prywatny nie-oleju” – powiedział David Owen, Economist W Survey Compiller IHS Markit. Expo opóźnił się na rok ze względu na pandemię Covid-19.

Subindeksu wyjściowego wzrosła do 61.1 w październiku od 57,1 września, podczas gdy nowe zamówienia różniły się również znacząco w porównaniu do czytania września.

“Wzrost zarówno produkcji, jak i nowych działalności był ostry, a najbardziej oznaczony od lipca 2019 r. Ponadto zwiększenie sprzedaży doprowadziło więcej firm do przewidywania wzrostu aktywności w ciągu najbliższych 12 miesięcy, ponieważ optymizm wskoczył na najwyższy poziom Od początku pandemii “powiedział Owen.

potencjału biznesowego w sektorze nie-ropy była pod nową naciskiem z powodu rosnącego nowych zamówień, co prowadzi do czwartego kolejnego miesiąca rosnących zaległości pracy, choć rozszerzając się w marginalnie bardziej miękki tempo niż we wrześniu.

Wzrost wskaźnika zatrudnienia był niewielki i tylko wycięcie wyższy niż we wrześniu, pozostając poniżej serii przeciętny.

“Kluczowym testem dla gospodarki ZEA będzie miała to, czy ten początkowy podniesienie popytu z EXPO może być utrzymywany w nadchodzących miesiącach. Czekamy również, aby zobaczyć, czy wzmocni to wzrost zatrudnienia, ponieważ najnowsze dane wykazały stałą stawkę zatrudnienia Pomimo rosnącej presji na zdolność biznesową – powiedziała Owen.

.