Exclusive: Prezes Prada widzi 2021 sprzedaż rośnie do 2,9-3,1 mld euro Reuters

Exclusive: Prezes Prada widzi 2021 sprzedaż rośnie do 2,9-3,1 mld euro Reuters

Exclusive: Prezes Prada widzi 2021 sprzedaż rośnie do 2,9-3,1 mld euro Reuters

© Reuters. FILE PHOTO: Prada Chief Executive Patrizio Bertelli speaks to the media during a meeting at the Prada's factory in Valvigna

MILAN (Reuters) – Italian fashion group Prada (OTC:PRDSY) expects revenues grow to 2.9-3.1 billion euro this year after a pandemic-driven fall to 2.42bn euro in 2020, Ceo Patrizio Bertelli powiedział Reuters.

Bertelli powiedział, że firma planuje pozostać niezależna i nadal koncentruje się na rozwoju wewnętrznym, nie wykluczając przejęcia marki, w przypadku pojawienia się możliwości.

W 2019 roku przychody wyniosły 3,23 miliarda euro (3,86 miliarda dolarów), więc największa grupa luksusowa we Włoszech może zbliżyć się do poziomu sprzed pandemii już w bieżącym roku, jeśli osiągnie najwyższy zasięg.

Firma konsultingowa Bain prognozuje w listopadzie, że sektor luksusowy potrwa do końca 2022/początku 2023 r., aby odzyskać poziom 2019 po szoku pandemii. .

Oczywiście tegoroczne wyniki będą zależeć w dużej mierze od rozwoju wybuchu COVID-19 i związanych z nim ograniczeń, Bertelli powiedział w rozmowie zoom z jego biura w siedzibie grupy produkcji w Toskanii.

“Zakres w tym roku będzie huśtawka między 2,9 i 3,1 miliardów przychodów,” powiedział.

Innym kluczowym aspektem, dodał, jest zrozumienie, kiedy ludzie zaczną podróżować ponownie.

“To będzie dla mnie wielki czynnik odzysku. To prawda, że lokalna konsumpcja w Chinach ma się bardzo dobrze, ale istnieje również potrzeba ponownego podróżowania ludzi.

Jeśli podróż rozpocznie się ponownie, z pewnością zobaczymy również poprawę sprzedaży”, dodał.

Prada sprzedaży i zysków odbił pod koniec ubiegłego roku, częściowo ze względu na dobre wyniki w Chinach i innych częściach Azji, a pozytywny trend w 2021 roku.

Bertelli powtórzył, że nie zamierza sprzedawać mniejszych marek, takich jak formalne buty Kościoła i gumowe mokasyny Car Shoe, ale zamiast tego może być “nabywcą”.

“Obecnie koncentrujemy się na własnym rozwoju, uważamy, że jest wielkie pole do rozwoju i nie chcemy rozpraszać naszej energii na rzeczach, które nie są naprawdę wielkimi możliwościami.”

“Ale jesteśmy otwarci, jeśli naprawdę znajdziemy szansę, nie małą i średnią markę, ale dużą, a nawet średnią-małą ale z ogromnym potencjałem wzrostu.”

Rodzina Bertelli-Prada, która kontroluje 80% hongkońskiej grupy odzieżowej, nigdy nie myślała o sprzedaży i nigdy nie będzie.

“Jest to niemożliwe, nawet w przyszłości niezależność grupy nie jest kwestionowana”, powiedział Bertelli, który wcześniej powiedział, że firma ostatecznie przejdzie do jego syna Lorenzo.

Wraz z żoną Miuccią Pradą, która objęła stanowisko dyrektora kreatywnego, Bertelli przekształcił historyczną markę wyrobów skórzanych z Mediolanu w nowoczesną grupę modową pod koniec lat 70.,

Big międzynarodowy rozwój nastąpił w latach 90., a w 2011 roku został wymieniony w Hongkongu.

($1 = 0.8362 euro)