Exclusive-Ford Doubles Cel produkcji pioruna na silne zapotrzebowanie na wstępnie uruchomienie -Sources przez Reuters

Exclusive-Ford Doubles Cel produkcji pioruna na silne zapotrzebowanie na wstępnie uruchomienie -Sources przez Reuters

Exclusive-Ford Doubles Cel produkcji pioruna na silne zapotrzebowanie na wstępnie uruchomienie -Sources przez Reuters

© Reuters. Ciężarówka FORD F-150 Błyskawica jest widoczna podczas imprezy prasowej w Nowym Jorku, USA, 26 maja 2021. Reuters / Brendan McDermid

przez Ben Klayman i Joseph White

Detroit (Reuters) – Ford Silnik (NYSE: F ) CO podwoił swój cel produkcyjny na błyskawicę F-150 z powodu silnego wczesnego zapotrzebowania na pełnowymiarową elektryczną ciężarówkę odbioru przed jego uruchomieniem 2022, a firma planuje spędzić dodatkowe 850 milionów dolarów, aby spełnić ten cel, kilka osób i Dostawcy zaznajomieni z twórczymi planami.

Automaker Nr 2 USA kieruje roczną produkcję ponad 80 000 w 2024 r., Z jego wcześniejszym celem ponad 40 000, zgodnie z źródłami, którzy prosiły, aby nie zostać zidentyfikowane. Udziały Forda Rose 1,3% w poniedziałek.

“Byli mile zaskoczeni popytem na błyskawica”, powiedział jeden ze źródeł oficjalnych Forda.

branży Obserwatorzy kwestionowali, czy indywidualni nabywcy zrezygnują z przemyśle gazowo-napędzanymi do modeli elektrycznych, ale klienci komercyjnych naciskają do samochodów ciężarowych i dostawców w celu zmniejszenia ich śladów węglowych.

Rampa do nowego celu produkcji obejmuje plany budowania około 15 000 przyszłego roku po uruchomieniu sprężyny wózka elektrycznego i 55 000 w 2023 r., Drugi źródło. Po uruchomieniu piorun drugiej generacji pod koniec 2025 r. Cel roczny jest po prostu nieśmiały 160 000.

Wzrost jest na szczycie 50% Boost Ford przedstawiony w listopadzie, powiedział źródła.

jazdy Bardziej optymistyczne cele jest silne zapotrzebowanie wstępne dla pojazdu, zwłaszcza z klientami komercyjnymi, powiedział źródła.

“Jesteśmy podekscytowani zapotrzebowaniem na klienta na błyskawicę F-150 i już masz 120 000 rezerwacji klientów, a my będziemy szukać sposobów na złamanie Ograniczenia i spełniają zapotrzebowanie na klienta – powiedział w oświadczeniu Ford. Spółka odmówiła więcej komentarza.

Ford i innych globalnych producentów samochodów wyścigowych, aby przesunąć swoje składniki benzynowe do wszystkich mocy elektrycznej pod presją z regionów takich jak Europa i Chiny do cięcia emisje pojazdów. Prezydent USA Joe Biden wezwał do 174 mld USD, aby zwiększyć produkcję, sprzedaż i infrastrukturę US EV, sprzedaż i infrastrukturę

w maju, Ford przedstawił plany zwiększenia jego wydatków na elektryfikację do 2030 r. O ponad jednej trzeciej do ponad 30 miliardów dolarów. Ford również ogłoszone plany w tym miesiącu, aby utworzyć baterii joint venture z Korei Południowej Maker baterii SK Innovation CO, który otworzyłby dwie rośliny w Ameryce Północnej.

Forda EV strategia koncentruje się na wykorzystaniu najsilniejszych marek, z elektrycznym łączeniem F-150 i Łączenie Van Transit Van Mustang Mach-E Suv. Powyżnik gazowy F-150 był pojazdem sprzedawanym w Stanach Zjednoczonych ponad cztery dekady.

Inni producenci samochodów z planami wprowadzenia odbiorców elektrycznych obejmują General Motors Co (NYSE: GM) i Tesla (NASDAQ: TSLA) Inc, a także startups Lordstown Motors Corp, Canoo Inc i Rivian. Ford posiada stawkę Rivian.

Zwiększony cel produkcji pioruna ma niektórzy dostawcy martwi się o dodatkową inwestycję, która pociąga za sobą i niepewnie zapotrzebowanie na elektryczne pick-ups spełnią oczekiwania Forda.

“To naprawdę stawia dostawców w Dicey Sytuacja, jeśli objętość nie spełnia,” powiedział jeden Dostawca Dostawca, który prosiła, aby nie zostać zidentyfikowany.

Oczekuje się, że przeprojektowany błyskawica F-150, należy pod koniec 2025 r., Oczekuje się jako pierwszy, aby zatrudniał nową architekturę wózka TE1 TE1, wspomniano wcześniej rozwiązania autoforecast. Błyskawica pierwszej generacji wykorzystuje platformę, która jest mocno pochodziła ze standardowego F-150.

.