Europejskie ceny gazu ziemnego spadają do 3-tygodniowego niskiego poziomu wschodzącym przez Bloomberg

Europejskie ceny gazu ziemnego spadają do 3-tygodniowego niskiego poziomu wschodzącym przez Bloomberg

Europejskie ceny gazu ziemnego spadają do 3-tygodniowego niskiego poziomu wschodzącym przez Bloomberg

© Reuters. Europejskie ceny gazu ziemnego spadają do następnego 3-tygodniowego nisko na wznoszącym się dostawie

(Bloomberg) – europejskie ceny gazu spadły na szóstym dniu, najdłuższą przegrywającą strączką w ponad roku, jako ładunki skroplonej głowicy paliwowej do kontynentu po prostu Jako zamknięcia przemysłowe i ciepłe popyt na pogodę.

futures spadło nawet o 9,7% w środę jako flotylla ładunków LNG w USA, kieruje się do regionu, podczas gdy kilka statków, które płynęły do ​​Azji, przekierowały do ​​Europy. Więcej dostaw pojawia się po rekordowych cenach wcześniej w tym miesiącu przymusowe fabryki do zatrzymania lub powolnego wyjścia, ograniczenie popytu, tak jak kontynent stoi w obliczu niewyraźnie ciepłych temperaturach.

EUROPEJSKICH cen gazu wzrosły ponad 400% w tym roku, z Rosją ograniczenie przepływów na żądanie czasowe było odbite. Podczas gdy ceny spadły w ciągu ostatniego tygodnia, są one jeszcze więcej niż pięć razy wyższe niż średnia z ostatnich pięciu lat. Ulga LNG może być również krótkotrwała, z napięciami geopolitycznymi i rosyjską presją, aby uzyskać kontrowersyjny rurociąg Nord Stream 2 do Niemiec zatwierdzonych utrzymywanie handlowców na krawędzi.

“Problem z gazem Europy może nie zniknąć w przyszłym roku” – powiedział Andrew Hill, szef europejskiej analizy gazu w Bloombergnef, w raporcie w środę. “Problemy geopolityczne i ekrmony z Rosją, szczególnie wokół rurociągu Nord Stream 2, wzrośnie Zakres Rosji do ograniczenia przepływów do Europy w pierwszej połowie roku i potencjalnie znacznie dłużej “.

porównawczych cen europejskich cen gazu spadły do ​​96,22 euro Godzina megawatów, przed obrotem w 97,50 euro o 97.50 euro o 9:51 A.m. w Amsterdamie. W U.K. Ceny spadły aż do 12% do 235 pensów term, najniższy od Dec. 7.

Dostaw LNG już wchodzi do sieci europejskiej. Przepływa z Isle of Grain i Terminale Milford Haven w U.K. zagrał więcej niż 20% od Dec. 24, zgodnie z danymi z sieci krajowej (LON: Ng). Przepływy w innych portach w Europie są również ustawione w celu zwiększenia, z liczbą ładunków U.

Region przyciąga również więcej dostaw, ponieważ najwięksi nabywcy Azji zdecydują się wykorzystać swoje zapasy tej zimy zamiast narzucać więcej ładunków.

Wcześniej: Kolejna zimowa ładunek LNG wydaje się kierować Europą z Chin

gazu posiadającego w ostatnich tygodniach, wznowione do nagrywania poziomów powyżej 180 euro w zeszłym tygodniu, po ostrym spadku przesyłek z Rosji. Rynki energetyczne podążały za podobnym trendem, z handlowcami unoszącymi się na ciasne dostawy na początku stycznia, kiedy około 30% floty nuklearnej Francji będzie offline.

Moc niemieckiej w przyszłym roku spadła aż 2,1% do 221 euro a Megawatt-godzina.

High. Ceny energetyczne zostały już wymuszone aluminium w Dunkierce Industries France, najważniejsze etapy europejskiego metalu, do mocowania wyjścia. Nyrstar Trafigura powiedział, że wstrzyma produkcję cynkową we Francji na początku stycznia i rumuńskim ekspresu nawozów Azomunów czasowo zatrzymał aktywność.

wyższej produkcji energii wiatrowej i łagodniejsza pogoda pomogła również zmniejszyć popyt na paliwo wygenerować energię elektryczną i ogrzewanie.

© 2021 Bloomberg L.P.