Euro mieszkanie jako ciasne niemieckie wybory obiecuje powolne postępy na tworzeniu nowego Govt przez Investing.com

Euro mieszkanie jako ciasne niemieckie wybory obiecuje powolne postępy na tworzeniu nowego Govt przez Investing.com

Euro mieszkanie jako ciasne niemieckie wybory obiecuje powolne postępy na tworzeniu nowego Govt przez Investing.com

© Reuters.

przez Geoffrey Smith

Investing.com – Dolar otworzył mieszkanie w stosunku do euro w poniedziałek po wąskiej wygranej dla środkowej w lewo w wyborach parlamentarnych Niemiec.

Środkowa strona Socjalna Partia Demokratyczna wziął największy udział w głosowaniu, z wstępnymi szacunkami pokazującymi go na 26%, dwa punkty procentowe przed środkowym blokiem chrześcijańskim demokratycznym. W związku z tym partia na emeryturę Angeli Merkel wygląda na opozycję po raz pierwszy od 16 lat.

Wszelkie strach przed radykalną zmianą w ramach nowego rządu był hartowany przez słabe wykonanie daleko lewej imprezie Linke, które wszyscy wykluczały wszelkie szanse na to dołączenie do nowego rządu.

“Ogon Ryzyko znaczących podwyżek podatkowych, gęstsza wstęga przepisów, odwróconych reform i szczelnej pokrywy na czynszach mieszkaniowych odparowała” – powiedział Holger Schmieding, główny ekonomista Bank Breenberg w Berlinie.

Jednak szczelność wyniku oznacza, że ​​następny rząd będzie potrzebował trzech stron, aby dowodzić większością w Bundestagu. Oba strony trzecie i czwarte co do wielkości, zieleni i wolni business Demokrats, zasygnalizowali, że będą działać z jedną z większej partii. Sugeruje to, że negocjacje dotyczące budynku koalicyjnego prawdopodobnie będą złożone i czasochłonne.

przez 3 am Et (0700 GMT), Euro wyniósł 1,1711 USD, niezmieniony od późnego piątku w Europie. Skutecznie został również niezmieniony przed szterlingiem w 0.8561, nie zyskał ziemi pomimo rosnących oznak kryzysu wychodzącego z U.K Gospodarki. Ponad połowa stacji benzynowych w całym kraju odnotowano, aby były bez paliwa w weekend po raportach niedoborów wywołały ogólnokrajową falę kupowania paniki. Premier Boris Johnson, który zasygnalizował rekolekcję na temat umożliwienia kierowcom ciężarówki UE Aby tymczasowo pracować w U.K. W piątek, został zgłoszony wcześniej jako planowanie wysyłania kierowców wojskowych w celu zapewnienia dostaw.

gdzie indziej, zarówno dolar, jak i euro wzrosły przeciwko szwajcarskiemu franku, ponieważ awersja do ryzyka przytoczyła w odpowiedzi na transakcję sygnalizującą niewielki relaks napięć między U.S. i Chin w piątek. Główny oficer finansowy Huawei Meng Wanzhou zostanie zwolniony i pozwolony na powrót do Chin, po umowie kompromisowej. Meng został aresztowany w Kanadzie prawie trzy lata temu na prośbę sprawiedliwości prezydenta Donalda Trumpa.

USD / CHF wzrósł 0,3% do 0,9271, podczas gdy EUR / CHF wzrósł 0,3% do 1,0855.

na rynkach wschodzących rubel rosyjski uderzył swój najwyższy w prawie tydzień, ponieważ ceny ropy naftowej nadal wzrośnie, podczas gdy turecka Lira wydawała się znaleźć dno po przesuwaniu dramatycznie w odpowiedzi na obniżenie stóp procentowych z niespodzianki przez bank centralny w czwartek. USD / RUB spadł o 0,2% do 72.5972, podczas gdy USD / spróbuj od 0,1% do 8.8677.