Eur / USD downtr likely over After ECB Pledges to Ramp-Up Bond Buying By Investing.com

Eur / USD downtr likely over After ECB Pledges to Ramp-Up Bond Buying By Investing.com

Eur / USD downtr likely over After ECB Pledges to Ramp-Up Bond Buying By Investing.com

© Reuters.

Przez Yasin Ebrahim

Investing.com – Euro skoczył w stosunku do dolara i wygląda na to, aby przystawki jego dwutygodniowej passy przegranej, jak eksperci sugerują, że ścieżka spadkowa wspólnej waluty jest prawdopodobnie na razie po ostatnim posiedzeniu Europejskiego Banku Centralnego polityki pieniężnej w czwartek.

EUR/USD wzrósł o 0,48%, do 1,1983 USD.

“Na tym, co widzieliśmy dzisiaj EUR ustabilizowała się i nie było znaczącego spadku poniżej naszego 1,1850 przedstawione wsparcie w ostatnich dniach,” National Bank Australia powiedział po posiedzeniu EBC polityki pieniężnej i konferencji prasowej z prezes banku centralnego Christine Lagarde.

Europejski Bank Centralny pozostawił stopy procentowe na niezmienionym poziomie 0,00%, zgodnie z oczekiwaniami, ale zobowiązał się do przyspieszenia tempa skupu obligacji w celu powstrzymania wzrostu rentowności europejskich obligacji i utrzymania stabilnych warunków finansowych.

“Podczas gdy EBC dziś przewidywalnie pozostawił niezmienione swoje główne parametry polityki, w tym stopy procentowe i pułap OIPE w wysokości 1,85 bln EUR, oświadczenie Rady Prezesów po posiedzeniu posunęło się dalej niż oczekiwano, rozwiązując obawy dotyczące jego gotowości do tolerowania ostatniej zmiany stóp zwrotu w górę”, powiedział Daiwa Capital markets w nocie.

Euro wygląda na handel w przedziale od 1,22 do 1,23 dolarów przed zwiększeniem zysków, aby osiągnąć 1,26 dolarów w połowie roku, jak szczepiony doprowadziły odzysku nabiera kształtu.

“[W] e nie widzi powodu, aby gonić [euro] niższe, chyba że sytuacja po europejskiej stronie szczepionki naprawdę się pogarsza,” National Bank Australia dodał.  “W tej chwili jest to przypadek, że Europa jest kilka miesięcy za sobą, ale do lata półkula północna powinna być prawie na tej samej stronie.”

Nastroje na ożywienie w strefie euro odzwierciedlają pogląd przedstawiony przez bank w czwartek.

EBC podniósł PKB w 2021 r. do 4,0% z 3,9% w grudniu i prognozuje wzrost powyżej poziomu sprzed pandemii w połowie przyszłego roku. Na 2022 r. obniżyła jednak swoją prognozę do 4,1% z 4,2%.  

“Patrząc w przyszłość, trwające kampanie szczepień, wraz ze stopniowym złagodzeniem środków ograniczających powstrzymywanie – wykluczające wszelkie dalsze niekorzystne zmiany związane z pandemią – stanowią podstawę oczekiwań na zdecydowane odbicie działalności gospodarczej w trakcie 2021 r.” – powiedziała Lagarde.