Ethereum future debiutuje w CME Group by BTC Peers

Ethereum future debiutuje w CME Group by BTC Peers

Ethereum future debiutuje w CME Group by BTC Peers

Ethereum future debiutuje na CME Group

Ethereum futures trading otwarty w poniedziałek na Chicago Mercantile Exchange (CME), największej na świecie giełdzie instrumentów pochodnych. Po debiucie kontrakty terminowe, które już wypracowały niewielką premię, mogą zapoczątkować nową falę zainteresowania Ethereum.

Podczas gdy Ethereum handlowało na globalnych giełdach na poziomie około 1714 USD, wymieniało ręce na 1727 USD na lutowy kontrakt terminowy CME, zgodnie z czasem prasowym.

Dla niewtajemniczonych kontrakt terminowy pozwala właścicielowi postawić na przyszłą cenę składnika aktywów, którym w tym przypadku jest Ethereum. Użytkownicy mogą postawić “długi” lub “krótki” w zależności od tego, jak oceniają przyszłe wyniki aktywów. Kontrakt futures zobowiązuje właściciela do kupna lub sprzedaży aktywów po określonej cenie w przyszłości.

Podczas gdy nie jest rzadkością dla kontraktów terminowych, aby mieć niewielką premię, implikacją jest to, że inwestorzy są uparty na cenę Ethereum i wykazują pozytywne nastroje w odpowiedzi. Z drugiej strony, może to również oznaczać, że Ethereum ponownie testuje nowe wzloty po zanurzeniu do regionu 1500 USD.

Podczas dokonywania ether futures ogłoszenie w komunikacie prasowym, CME Group (NASDAQ:CME) Global Head of Equity Index and Alternative Investment Products Tim McCourt napisał:

W oparciu o rosnący popyt klientów i solidny wzrost na naszych rynkach kontraktów terminowych i opcji Bitcoin, wierzymy, że dodanie kontraktów terminowych Ether zapewni naszym klientom cenne narzędzie do handlu i zabezpieczenia tej rosnącej kryptowaluty. Chociaż Bitcoin zajął wiele uwagi, Ethereum może być gotowy do pójścia w jego ślady. Rośnie zapotrzebowanie instytucjonalne na Ethereum.

Czytaj dalej na BTC Peers