Erdogan Turcji spotkał się z Gubernatorem Bloomberga

Erdogan Turcji spotkał się z Gubernatorem Bloomberga

Erdogan Turcji spotkał się z Gubernatorem Bloomberga

© Reuters. Erdogan Turcja spotkał się z gubernatorem banku centralnego

(Bloomberg) – turecki prezydent recep Tayyip Erdogan spotkał się z gubernatorem banku centralnego Sahap Kavcioglu, gdy Lira doznała masywnego selfofu i pogrążył nowy rekord niski we wtorek, zgodnie z urzędnikiem z bezpośrednim wiedzą materia.

Szybkość Erdogana Cut Mantra Spurs Lira’s Najgorszy smuga w ciągu 20 lat

Lira, która spadła o ponad 15% wcześniej w dniu, została obrót o 8,8% niższa o 12.5023 za dolara od 4:55 p.m. w Stambule.

Urzędnik, który nie opracował, co zostało omówione na spotkaniu, mówił o stanie anonimowości, ponieważ nie został oficjalnie ogłoszony. Bank i prezydencja odmówili komentarzy.

Najnowszy upadek w Lira pojawił się, jak Erdogan obronił swoje wymagania dotyczące niższych kosztów zewnętrznych, które prowadziły ceny i sfrustrowani inwestorów. Skumą politykę monetarną stają się coraz bardziej irracjonalne i nieprzewidywalne w kraju, w którym wpływ prezydenta biegnie głęboko. Chociaż większość banków centralnych mówi o polityce zaostrzenia, ponieważ globalne paliwa paliwa inflacja, Turcja stęczyła 4 punkty procentowe od stawek pożyczkowych od września.

© 2021 Bloomberg L.P.